Milovníci bílé stopy se opět mají na co těšit. Závodit se bude ve třech věkových kategoriích na třech distancích. Děti do deseti let budou bojovat na dvoukilometrové trase volnou technikou.

Sedm kilometrů pak připravili pořadatelé pro dospěláky, kteří se budou na této distanci prezentovat stejně jako dětská kategorie klasicky. Poté přijde na program zlatý hřeb večera v podobě sedmnáctikilometrové trasy, na kterou se vydají jak muži, tak i ženy a budou kombinovat klasiku s bruslením.

Prezentace závodu je ve čtvrtek 19. února ve srubu Skiareálu Novako od 16.00 do 17.30 hodin. Start závodu je naplánován pro děti a kategorii mužů a žen na sedm kilometrů na 18.00 hodin. O sedm minutek později vyrazí na trať poslední kategorie mužů a žen, kterou bude čekat sedmnáct kilometrů.

„Zájemci se mohou přihlásit na mailové adrese novako@novako-ski.cz nebo v den konání při prezentaci, ale raději bychom, kdyby se přihlásili zájemci dříve, to jest mailem," upozorňuje ředitel závodů Jan Novák.

Startovné je povinné, ale zcela dobrovolné. Každý účastník po dojetí do cíle obdrží menší pochoutku v podobě párku v rohlíku a samozřejmě čaj, starší závodníci si pak přijdou i na oblíbený svařák.

Závody světlušek patří k vyhledávaným lyžařským akcím, na které se vždy rok od roku rozšiřuje startovní listina. „Je to pro nás taková malá odměna. Rádi bychom udělali ze závodu dlouhodobou tradici a jsme moc rádi, že si k nám lyžaři vždy najdou cestu," pochvaloval si Novák.

To ale není vše. Absolutní vítěz závodu na 17 kilometrů se bude moci pyšnit prestižním titulem ´Božídarský ponocný´. Prvním ponocným se stal Jakub Rádl a ve druhém ročníku si tento neobvyklý titul vyjel Petr Novák, třetí ročník pak ovládl Martin Müller.

Čtvrtek 19. února
16 .00 – 17.30 prezentace
18.00 start děti, dospělí klasicky
18.07 start dospělí klasicky, bruslení