„Dali jsme si za cíl nechat Plisku v tabulce za sebou a to se nám povedlo,“ usmíval se.

Jeho svěřenkyně začaly zápas dobře, ale postupem času se přestala dařit střelba. Hlavně ale bylo znát, že se do sestavy začaly vracet hráčky, které svazovalo zranění. „Kvitovali jsme, že máme lavičku plnou. Na druhou stranu jsme ale byli v očekávání, jak se holkám povede. Přeci jen se hraje jinak, když je člověk v zátěži sedm týdnů než narychlo po dvou zápasech,“ ohlížel se za utkáním.

Jak už bylo napsáno, úvod zápasu se povedl. „Holky hrály jako draci. První čtvrtku jsme jasně vyhráli a já osobně jsem si myslel, že Pardubice smázneme rozdílem čtyřiceti bodů,“ pokračoval Maleček v rozboru v utkání.

Jenže pak se přestalo dařit. „Hráčky začaly být nervózní. Moc dobře věděly, že jim jde o hodně, a to jim možná svazovalo ruce. Nicméně já jsem chtěl vidět na týmu herní zlepšení a to basketbalistky předvedly,“ přidal.

Do sestavy se začali pomalu vracet marodi. „Holky se teprve začínají rozehrávat. Adéla Řeháčková, kterou jsme získali na hostování, s námi trénuje teprve čtrnáct dní, a nemůžeme od toho čekat zázraky. Co se týče třeba Letkové, ta nastoupila po dvou trénincích. Je to jedno s druhým. Na rozsáhlejší hodnocení hráček po návratu do sestavy si ještě musíme počkat,“ upozornil.

Další zápasy teprve ukážou, jak na tom družstvo bude. „V sobotu hrajeme na Friscu v Brně. Tam nemáme co ztratit, ale na druhou stranu to bude ideální zápas, kdy se může ukázat, že se herní projev zlepšil,“ očekává Roman Maleček.

Do konce roku se Lokomotiva ještě střetne s VŠE Praha. „Jsou na tom stejně jako my. U nich jsme dokázali vyhrát, a pokud se nám to povede i doma, tak to bude to správné rozloučení s rokem. Pravda, ještě jedeme do Trutnova, ale to je zatím moc daleko. Cíle jsou v Brně se rozehrát, doma udolat VŠE a pak se uvidí,“ dodal Maleček na závěr.