Desátý, jubilejní ročník máte úspěšně za sebou, jak byste ho z pozice ředitele hodnotil?
Za sebou jej ještě rozhodně nemám, máme za sebou to, co bylo vidět. Čeká nás ještě velká spousta práce s úklidem, opravami materiálu a čeká nás také maraton děkování partnerům a dokumentování celé akce. Ale hodnotím jej jako velmi zdařilý, možná jeden z historicky nejlepších. Podařilo se nám vše, co jsme si předsevzali, dodrželi jsme časový harmonogram, chodili za námi samotní závodníci, diváci, zástupci našich partnerů, brigádníci a děkovali za úžasný zážitek. Celé atmosféře prospělo naprosto přepychové počasí.

Již první triatlonový den patřil k velmi povedeným, kdy triatlonové klání odstartovaly nejmenší naděje. Povedlo se vám tedy pokořit v dětském duatlonu hranici 200 závodníků. Jak jste byl spokojen se zápolením nejmenších triatlonistů?
Rekord v počtu dětí jsme nepokořili, pravděpodobně proto, že hned po Witte Automotive Baby Duathlonu následoval závod MČR žactva triatlonu, který byl silně obsazen, a věkové kategorie těchto závodů se překrývaly. Na radosti ze zápolení dětí to ale nic neměnilo, a i proto jsem nadmíru spokojen.

V rámci Carlsbad International School CITY TRIATHLONU se tradičně odehrálo i mistrovství České republiky žactva…
Zde jsme naopak překonali všechna očekávání účasti a celý triatlon ujelo v žácích přes 100 dětí. Vnímám to jako příslib solidně stoupajícího zájmu rodičů a jejich dětí věnovat se triatlonu závodně. Mezi 14-15letými jsem viděl několik nadějných talentů, které když u triatlonu vydrží, tak naši zem budou reprezentovat v zahraničí. A pokud bych měl jmenovat, tak Matěj Burian, kterému je 15 let, se stal zaslouženě mistrem ČR, kdy si celou dobu poctivě hlídal čelo závodu a na konci ostatním utekl. Velmi mě překvapilo, že se mi přihlásilo několik zástupců klubů z Německa, kteří mezi našimi závodníky hledali talenty pro svou I. a II. Bundesligu.

I kategorie Open patřila k velkým ozdobám dvoudenního triatlonového klání, kdy se poskládalo na start přes tři sta triatlonistů. Byli jste se závodem i účastí spokojeni?
Myslím, že jsme byli na hraně kapacity skoku do vody takto velké skupiny. S účastí spokojeni jsme, a i když se v kraji ten den konaly ještě další dva triatlony pro veřejnost, účast byla obrovská, a pokud by tento trend pokračoval, přesunuli bychom start kvůli bezpečnosti závodníků na pláž rolavského koupaliště.

Také Evropský pohár žen sklidil velký úspěch, určitě byla škoda, že se na stupně vítězů nedostala česká triatlonistka, souhlasíte? Stejně na tom byl i Evropský pohár mužů, ve kterém chyběl Janu Volárovi pověstný kousek štěstí, aby mohl v Karlových Varech vystoupat na stupně vítězů…
Je to velká škoda, ale naše nejlepší závodnice Machačová je velmi mladá a pódiová umístění má ještě před sebou. Velkou poklonu musím složit Honzovi Volárovi, kterému utekla bedna jen o pár sekund. Na kole se dostal do vedoucí tříčlenné skupinky, která na rozdíl od hlavního pole mezi sebou vůbec netaktizovala a vytvořila si dvouminutový náskok. O pódiové umístění přišel v posledním cyklistickém okruhu, ale od diváků sklidil minimálně stejný aplaus jako vítěz Lebrun z Francie, protože pro ně připravil do poslední chvíle báječnou podívanou.

Před startem jubilejního desátého ročníku jste proklamoval, že to bude z vaší strany poslední City Triathlon, nepřehodnotil jste své rozhodnutí?
Moje názory jsou pevné a neměnné. Organizace tohoto podniku je pro mě srdeční záležitost, jsme jediní držitelé ETU licence pro závody kategorie ELITE v České republice a podpora nejen finanční, ale i organizační města Karlovy Vary, kraje a všech dalších složek je ohromná, dle komisařů se zkušenostmi ze světových podniků ETU nevídaná. Smlouvu a definitivní stvrzení realizace příštího ročníku musíme podepsat v lednu. Od září začneme vyjednávat se všemi našimi partnery a do ledna je relativně dost času. Pokud ale nebude do dne podpisu rozpočet naplněn, nebo jeho naplnění stvrzeno podepsanými smlouvami, již nebudu pokračovat v adrenalinové jízdě s plněním rozpočtu pár měsíců před událostí. V tuto chvíli jsem ale velký optimista a věřím, že světový triatlon v lázních zůstane a bude se rozvíjet.