Sympatická dlouhovláska se totiž zasloužila o to, že byly vidět české barvy, když se představila hned ve čtyřech kategoriích fitness žen, a byla z toho kompletní medailová sbírka s bonusem v podobě titulu mistryně světa.

„Když jsem v roce 2017 ukončila nedobrovolně svou kariéru v twirlingové reprezentaci kvůli zranění nohy, hledala jsem jinou pohybovou alternativu,“ připomněla Lucie Matoušková, že ne vše šlo podle jejích představ. Nakonec se rozhodla právě pro fitness a volba to byla úspěšná, ale i twirlingu zůstala věrná.

close Ostrovská rodačka Lucie Matoušková uspěla na mistrovství světa v naturální kulturistice, kde dosáhla na titul mistryně světa v kategorii fitness Ms. Runway. info Zdroj: Archiv Lucie Matouškové zoom_in Ostrovská rodačka Lucie Matoušková uspěla na mistrovství světa v naturální kulturistice, kde dosáhla na titul mistryně světa v kategorii fitness Ms. Runway. „Pokračuji jako trenérka českých klubů, které připravuji nejen na mezinárodní soutěže,“ prozradila sympatická dlouhovláska. „Právě fitness beru jako dobrou možnost udržet si fyzickou kondici pro náročné twirlingové semináře,“ upozornila Matoušková.

A její odhodlání slavilo v hlavním městě v silné konkurenci úspěch. „Soutěž byla přenádherná, už jen to, že tam stojíte a víte, že máte za sebou několik měsíců tvrdého režimu spolu s běžným životem a prací, je pro vás výhra. Přípravu provázelo hodně stresových chvil a tlaku od okolí,“ přiznávala, že příprava na mistrovství světa byla náročná.

Ale vyplatilo se. První úspěch si připsala na účet v kategorii Ms. Swimsuit 30+, ve které dosáhla na druhé místo, když nestačila pouze na profi závodnici z Francie. K tomu pak přihodila do své sbírky v kategorii Ms. Swimsuit Open, která byla otevřena pro všechny, bez ohledu na věk či soutěžní zkušenosti, bronzovou medaili.

„Startem v kategorii Bikini Angel jsem si splnila dětský dívčí sen,“ narážela Matoušková na své třetí vystoupení v rámci mistrovství, které jí vyneslo čtvrté místo.

A jak se ve sportovní hantýrce říká, nakonec to nejlepší. Start v kategorii Ms. Runway totiž přetavila v zisk mistryně světa.

„O titul mistryně světa jsem nakonec v nabité konkurenci soutěžila s českou kráskou Kateřinou Bradáčovou. Když na řadu přišly výsledky a předposlední jméno, které moderátor vyslovil, bylo Káti, ani nedokážu popsat následné pocity,“ vracela se Matoušková k velkému úspěchu, na který mezi fitness smetánkou dosáhla.

close Ostrovská rodačka Lucie Matoušková uspěla na mistrovství světa v naturální kulturistice, kde dosáhla na titul mistryně světa v kategorii fitness Ms. Runway. info Zdroj: Archiv Lucie Matouškové zoom_in Ostrovská rodačka Lucie Matoušková uspěla na mistrovství světa v naturální kulturistice, kde dosáhla na titul mistryně světa v kategorii fitness Ms. Runway.

„Mám štěstí na rodinu, přátele a lidi kolem sebe, ten úspěch není jen můj, ale všech, kteří jsou na té cestě po mém boku. V dnešní době je tohle tak vzácné, že slovy nedokážu popsat, jak moc vděčná za všechno jsem,“ marně hledala slova po zisku titulu mistryně světa. A nebylo divu. Bez podpory rodiny či přátel to prostě nejde. A jaké kroky budou následovat?

„Vůbec nevím, co bude dál. Každopádně se budu snažit využít šance potenciálních sponzorů, pokud se naskytnou, a následných reklam nejen pro můj sportovní rozvoj, ale budu se snažit dál ukazovat směr i ostatním. Od ledna budu přijímat nové fitness zájemce v Karlových Varech či Praze,“ dodala závěrem Matoušková.