Maratonské i půlmaratonské porce vyžadují už jistou zkušenost, a proto se na nich tradičně lépe daří „dříve narozeným". Seriál Run Czech měl po úspěšné půlmaratonské premiéře v Karlových Varech další zastavení v Českých Budějovicích. V sobotu se tam na startu Mattoni 1/2maratonu sešlo více než 18 stovek závodníků, z toho 419 žen. Závod, který se běžel v nepříjemném dusnu, vyhrál Etiopan Tamirat Tola, kterému v cíli na budějovickém náměstí Přemysla Otakara II. naměřili čas 01:02:04, a také dalších pět míst patřilo vytrvalcům z „černého" kontinentu.

Nejrychlejší z Čechů byl celkově sedmý Jan Kreisinger, který v dresu AK Kroměříž proběhl cílem v čase 01:08:56, na 8. místě skončil Petr Pechek (Maratonstav Úpice, 01:09:45) a celkově devátý doběhl nejrychlejší z veteránů, v Čechách usedlý lékař Mulugeta Serbessa, který zaběhl skvělých 01:11:13. Karlovarsko tradičně bodovalo v kategoriích „dříve narozených". Hned dvě prvenství si připsala sokolovská Ivana Sekyrová, když v čase 01:19:13 doběhla na 27. místě celkového pořadí jako devátá nejrychlejší žena, ovšem první veteránka a první Češka vůbec.
Z mužů našeho regionu byl nejrychlejší chodovský Jiří Valjent, který v čase 01:33:05 skončil v absolutním pořadí 133. a mezi veterány nad 50 byl pátý.

Pro medaili si pak doběhl Karlovarák Karel Rouča, v čase 01:34:56 celkově 161. a ve své kategorii nad 60 let druhý.
Podstatně více běžců z Karlovarska se o víkendu vydalo na sever vyzkoušet si svoje síly ve 13. ročníku Jirkovského Crossmarathonu. S náročnou horskou tratí se z nich nejlépe vypořádal Jiří Krůdl, který v dresu nejdeckého Witte Bike Teamu obsadil v čase 3:44:37 velmi pěkné 21. místo. Poklonu za výkon zasluhuje i Romana Lubinová, která ve své maratonské premiéře zaběhla pátý nejlepší ženský čas a mezi veteránkami skončila těsně pod bednou čtvrtá.

Běžci Karlovarska v Jirkově: 21. Jiří Krůdl (Witte Bike Team) 3:44:37,24, 43. Petr Kulmon (www.bezeckaskola.cz) 4:06:34,28 (14. nad 40), 44. Ondřej Motlík (SOVH Ostrov) 4:07:59,88, 46. Petr Szász (Ultrasport Sokolov) 4:08:39,3 (8. nad 50), 50. Romana Lubinová (SC Start) 4:14:04,58 (5. žena, 4. veteránka), 51. Martina Stehlíková (Abertamy) 4:14:04,96 (6. žena, 2. do 39), 52. Milan Kožák (SC Start) 4:14:07,23 (16. nad 40).