Nad již tradiční lyžařskou akcí, kterou pořádá agentura Müller Production, se podařilo získat záštitu předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala a akce se koná ve spolupráci se Svazem lyžařů České republiky. „Součástí bude premiérově Český pohár v běhu na lyžích, pod názvem ČPP Nordix Cup 2013," odtajnil za pořádající agenturu Martin Müller.

Další novinkou bude závod sportovních a populárních osobností. A tím pestrý program nekončí. Po roce se do programu totiž vrací také závod v biatlonu. Hlavní částí programu bude pak tradiční mezinárodní závod dvojic ve sprintu volnou technikou. „Přípravy pokračují podle plánu. Díky podpoře města Karlovy Vary, které je již tradičně generálním partnerem, a podpoře dalších partnerů je akce finančně zajištěna. Rozpočet je cca 2,5 milionu korun. Ve spolupráci s městy Abertamy, Boží Dar a německým městem Oberwiesenthalem se již začalo s deponací přírodního sněhu. Připraveno je také umělé zasněžování ve Skiareálu Plešivec a ve Skiareně Fichtelberg v Neměcku," nechal nakouknout do organizace závodu Müller. I letos padne na dlažební kostky v centru města 1200 m3 sněhu. „Organizace celé akce je také realizována ve spolupráci s lyžařským klubem Slovan Karlovy Vary," upozorňoval Müller.

Ve středu 25. prosince se začne navážet sníh na třídu T.G. Masaryka. Závodní okruh bude měřit 500 m a tradičně nejzajímavějším místem tratě bude klopená zatáčka u hlavní pošty. Zpestřením pro diváky bude také biatlonová laserová střelnice, která bude umístěna v dolní části trati. „Závodní okruh si v rámci veřejného lyžování od dvaceti hodin budou moci vyzkoušet všichni příznivci běžeckého lyžování," láká milovníky lyžování organizátor. Hlavní program 7. ročníku Carlsbad Ski Sprintu odstartuje ve čtvrtek 26. prosince od 15.00 hodin nově složená moderátorská dvojice Stanislav Bartůšek a olympijský vítěz Aleš Valenta.

Nadupaný program načne na závodním okruhu premiérově ČPP Nordix Cup dětí a mládeže závodem ve sprintu volnou technikou. Od sedmnácti hodin je pro návštěvníky připraven vánoční koncert Janka Ledeckého. Pak již bude následovat divácky atraktivní exhibiční závod sportovních a kulturních osobností v běhu na lyžích.

Na start se mj. postaví mistr světa ve skicrossu Tomáš Kraus, mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradílek, olympijský vítěz Aleš Valenta, triatlonista Jan Kubíček, bývalí čeští reprezentanti běžec Pavel Benc, skokan na lyžích Pavel Ploc, žokej Josef Váňa se synem, člen skupiny Lucie Michal Dvořák, člen kapely Monkey Business zpěvák Matěj Ruppert, herec a moderátor Jakub Kohák a další. Biatlonový závod s hromadným startem na pět okruhů odstartuje v 18 hodin. Na start se postaví členové české reprezentace v čele s Michalem Šlesingrem, Zdeňkem Vítkem, Jaroslavem Soukupem.

„Hlavním bodem sedmého ročníku bude mezinárodní závod ve sprintu dvojic volnou technikou. V něm se představí týmy ze šesti států. Českou republiku budou reprezentovat Martin Koukal a Daniel Máka, dále se pak představí závodníci z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Ukrajiny. Celý program zakončí slavnostní vyhlášení vítězů a tradiční ohňostroj," dodal závěrem Müller.