Jeho součástí bude v sobotu 24. srpna na koupališti Rolava ve Staré Roli premiérově DB Schenker 2013 Mixed Relay Supersprint Czech championship, tedy Mistrovství České republiky v supersprintu smíšených štafet, do kterého se mohou přihlásit i ryzí amatéři. Nejen o tom jsme si povídali s ředitelem Mattoni City Triahtlonu Vladimírem Malým.

V lázních si odbyde premiéru supersprint štafet, mohl byste popsat, o co vlastně půjde?
Jedná se o úplně novou disciplínu z rodiny triatlonu, která by se přesně v této podobě měla objevit na olympijských hrách v Riu v roce 2016. Štafeta má čtyři členy, z toho však musí být jedním závodníkem žena.  Každý postupně absolvuje malý triatlon, a to 300 m plavání, 4,5 km cyklistiky a 2 km běhu. Bude to velice divácky atraktivní, protože jsme trať postavili tak, aby skoro celý závod šel sledovat z jednoho místa. Celé to bude hodně kontaktní, tělo na tělo, dynamické, protože závod je fakt krátký, samá změna disciplíny, předávky, příchozí se určitě  mají na co těšit.

Kdo všechno se tedy může do závodu přihlásit a za jakých podmínek?
Závodit může každý, kdo postaví štafetu podle výše popsaných podmínek a dosáhl  alespoň dvanácti let. Další podmínkou je kolo a samozřejmě také cyklistická přilba.

Co se týče závodu, budou nějaká dopravní či jiná omezení?
Na samotný závod v supersprintu uzavřeme sídliště Čankovská, jelikož cyklistický okruh vede právě kolem něj. Proto prosíme všechny, kdo potřebují vozem v sobotu 24. srpna v čase od 13.00 do 15.30 hodin odjet, aby si přeparkovali mimo okruh, protože kromě aut IZS nikdo z důvodu uzavírky neprojede. Úsek kolem náměstí 17. listopadu na Sokolovské pak bude řízen kyvadlově. Také touto cestou žádáme řidiče o pochopení. Snad jim bude útěchou, že jsme na trasách závodů City Triathlonu nechali vyspravit silnice.

Na co se tedy mohou těšit vítězové?
Určitě na nevšední zážitek a tři nejlepší štafety si pak rozdělí prize money ve výši 30.000 Kč.  Registrace  probíhá přes elektronický přihlašovací formulář na stránkách  www.czechtriseries.cz, www.citytriathlon.cz v sekci přihláška nebo e-mailem na info@citytriathlon.cz.

City Triathlon stále hledá pořadatele

 Přidejte se do týmu nejlepší triatlonové akce roku v České republice! O víkendu 24. a 25. srpna se v Karlových Varech uskuteční prestižní triatlonový svátek. V sobotu bude závodit široká veřejnost v jednotlivcích i štafetách na tratích sprint-triatlonu (pozn. red. – 600 m plavání, 20 km cyklistika, 5 km běh). V neděli se pak utkají profesionálové na tratích olympijského triatlonu (pozn. red. – 1500 m plavání, 40 km cyklistika a 10 km běh). Závodit budou ti nejlepší z Česka a celé Evropy. Minulý rok byl varský City Triathlon vyhlášen jako nejlepší triatlonová akce roku.

Organizátoři právě spustili nábor pořadatelů pro cyklistickou a běžeckou část sobotního a nedělního závodu. Tito pořadatelé mají za úkol organizačně zajistit přidělený úsek, a to konkrétně zajistit hladký průjezd závodníků: na trať nesmí vjíždět automobily ani vcházet chodci, občerstvovat závodníky, budou-li přiděleni na občerstvovací stanici, informovat veřejnost o tom, co se děje, reprezentovat City Triathlon Karlovy Vary. Přednostně budou přijati pořadatelé, kteří mají zájem o oba dny.

Ti dostanou navíc tričko s logem závodu. Každý pořadatel dostane výstražnou píšťalku, pitný režim a bagetu, identifikační kartu s mapkou trati, svým stanovištěm a telefonním číslem na styčnou osobu pro případ problémů. Za sobotu pak 150 Kč a za neděli 250 Kč. V sobotu 24. 8. je třeba být na trati od 17 do 19.30 hodin, v neděli 25. 8. od 9.00 do 12.00 a od 14.30 do 17.00 hodin. Pořadateli by mělo být alespoň 16 let. Kontakt: Václav Malý, e-mail brigadnici@citytriathlon.cz, tel. 737315702, www.citytriathlon.cz. Zájemci o pořadatelství nechť odešlou na adresu:  brigadnici@citytriathlon.cz (anebo pošlou SMS/zavolají na 737 315 702) údaje o sobě: jméno, věk a informace o případných zkušenostech s podobnými akcemi.