Organizátoři totiž rozšířili spektrum největší triatlonové akce v České republice například o závody pro handicapované sportovce a triatlonové talenty.
„Naším krédem bylo a je rozproudit lázeňské město, motivovat malé i velké závodníky či závodnice ke skvělým výkonům, a nemusí jít vždy o medaile," podotkl na úvod ředitel Mattoni City Triathlonu Vladimír Malý.

Sobota 16. srpna bude pro jeho tým pořádně náročná. A mají k tomu řádný důvod. V 9.00 hodin odstartuje mistrovství České republiky mládeže a závod Olympijských nadějí pod oficiálním názvem Carlsbad International School Olympic Hopes Race.

„V Karlových Varech budeme hledat talenty třeba formátu Jana Řehuly, bronzového na olympijských hrách v Sydney, nebo patrona celé akce Filipa Ospalého, který největší úspěchy zažil právě v Karlových Varech. V roce 2001 se zde stal mistrem a v roce 2003 vicemistrem Evropy," ohlédl se zpátky v čase Malý.

Ve 13.00 hodin si jednu velkou premiéru v lázeňském městě odbyde paratriathlon – závod speciálních dvojic (pozn. red. závodník + asistent). „Tento závod inspiroval Českou triatlonovou asociaci a my se těšíme na úžasné výkony sportovců s handicapem a především s obrovskou životní vůlí," přeje si ředitel akce.

Paratriathlon byl oficiálně přijat do rodiny paralympijských sportů a na paralympijských hrách v Rio de Janeiro se chystá jeho debut. Paralympijské distance v Karlových Varech budou 400 metrů plavání, 8 km handbike nebo jiná cyklistická alternativa, 2 km běh.

V sobotním programu nebude chybět Witte Automotive BABY Duathlon, to znamená kombinace běh – kolo – běh. Na závěr je připravena velmi oblíbená štafeta rodič – dítě. V 18.00 hodin pak odstartuje otevřený závod pro veřejnost a Witte Automotive Team Race. „Osobně si myslím, že v sobotu 16. srpna nebudou mít čas odpočívat ani diváci v Karlových Varech. Startovat budeme tradičně na koupališti Rolava a cílová rovinka bude před lázeňským hotelem Thermal," upozorňoval Malý.

Neděle 17. srpna je plně vyhrazena pro ETU Evropský pohár v triatlonu. Ženy odstartují ve 12.00 a muži v 16.00 hodin. „Kompletní mapky tratí a propozice naleznou zájemci na www.citytriathlon.cz," uzavřel Malý.