„Věděli jsme, že pokud chceme uspět, musíme porazit sestavy, ve kterých nastupují velezkušený Pospíšil s Rosenberkem,“ vracel se k taktice, se kterou Liapor do bitva tabulkových sousedů, ve kterém šlo o druhou příčku, šel kapitán Jan Vanke. „To jsme splnili do puntíku,“ těšilo šéfa karlovarské kabiny. „Ve všech dílčích zápasech jsme uspěli,“ neskrýval radost Vanke.

Samotné utkání sice nemělo až takovou kvalitu, jako v předchozích duelech s Modřicemi, ale tentokrát na kurtu hrála velkou roli bojovnost. „Všechny stavy, které končily 9:9 se přiklonily na naši stranu, což bylo pro konečný výsledek rozhodující,“ poukazoval Vanke, že koncovky setů hrály ve prospěch Karlových Varů, což byl základ k cennému skalpu.

Další velkou výzvu má nohejbalová družina kouče Petra Tolara před sebou, když se v sobotu 4. května představí od 10.00 hodin na kurtech vedoucích Čakovic, které se po zásluze vyhřívají se stoprocentním ziskem, a to deseti body za pět výher, na prvním místě.

„Můžeme zkusit zabojovat v přímém souboji o průběžně první místo na horké půdě Čakovic, uvidíme jak se nám bude dařit,“ doplnil závěrem Vanke.