Hned první prázdninový víkend se mladí badmintonisté Karlovarska vydali za hranice, aby se poměřili se svými vrstevníky v Sasku. Na třetím ročníku Poháru trpaslíků ´Zwergen cup´ v Annabergu vyhráli, co se dalo!

Badmintonový mítink, který byl vypsán pro věkové kategorie od jedenáctiletých po sedmnáctileté, přilákal do metropole saského Krušnohoří víc jak padesát chlapců a děvčat, mezi nimi devět z Karlovarska. Barvy Jiskry Witte Nejdek na turnaji hájili Nicolas Turek, Matěj Mühlheim, Simona Šuláková, Matěj Hampl, Ondřej Marek, Mai Nguyen, Tomáš Marek a Sabina Šinovská, v dresu Slovanu Karlovy Vary se s nimi do Saska vypravila Denisa Antošová. Dohromady vybojovali pět zlatých a po jedné stříbrné a bronzové.

V nejmladší kategorii U11 se o pěkné finálové drama postaral Matěj Mühlheim, když ve třísetové bitvě porazil domácího Marco Neukirchnera 19:21, 23:21 a 21:8. Drama se odehrálo ve 2. setu, ve kterém Matěj dokázal odvrátit hrozící porážku a z tragických 15:20 otočil na vítězných 23:21. Ve stejné věkové skupině startující Nicolas Turek skončil šestý.

Kategorii třináctiletých vyhráli Nejdečáci totálně, mezi kluky se na nejvyšší místo hladce prosmýkl Ondra Marek a mezi děvčaty vydřela zlato Simona Šuláková, když ve finále porazila Sarah Ullmannovou z BV Marienberg 18:21, 21:17 a 21:8. Matěj Hampl skončil pátý.
Ve věkové skupině patnáctiletých hájila české barvy jen nejdecká Vietnamka Mai Nguyen, která nestačila jen na finalistky, a obsadila tak pěkné 3. místo.
Další totální úspěch se urodil v nejvyšší na turnaji vypsané kategorii U17, kde Tomáš Marek ve finále zvítězil ve dvou setech 21:11 a 22:20 nad Bruno Zwingenbergerem z BV Marienberg a Denisa Antošová v karlovarském finále přehrála Sabinu Šinovskou celkem hladce 21:7 a 21:15.
Úspěchy v individuálních disciplínách se odrazily i v soutěži družstev, kterou vyhrála Jiskra Witte Nejdek před BC Stollberg a SV Sachsenring Hohenstein-Ernstthal.