„Já byl od malička spíše takový cirkusák. Jako malý jsem jezdil dlouho na ´skejtu´, který pak vystřídalo na kratší čas bmx (pozn. red. kolo), ale ani u toho jsem dlouho nevydržel," s úsměvem vzpomínal Daniel Zámečník a pokračoval: „Poté jsem se začal zajímat o žonglování a skrz to jsem se dostal k jednokolce, na které jsem jezdil delší dobu. Postupem času jsem se přiučoval novým trikům, ale byl jsem na to sám a to mě nebavilo." Pak přišel zlomový moment v jeho sportovním životě, když se začal věnovat thajskému boxu. „Bylo mi sedmnáct let a v Chebu jsem zkusil thajbox v tamním Rodo gymu, kde jsem boxoval pod taktovkou trenérů Romana Dostála a Chosse Remiše," popisoval Zámečník.

Během jeho působení v Chebu však talentovaného zápasníka lákala představa MMA. „Zhruba po roce boxování jsem si říkal, že by to chtělo něčím obohatit, takže jsem hodně přemýšlel o MMA v Karlových Varech," poukazoval hbitý bojovník. MMA pak Zámečníka zcela pohltila, když si ho pod sebe vzaly zápasnické ikony MMA Jaroslav ´Číňan´ Poborský a Tomáš ´Thor´ Kužela.

„Po svém přesunu jsem byl nadšený, jak je MMA krásný sport. Hodně jsem pak hltal články nejen o tomto sportu, ale také o wrestlingu, brazilském Ju-Jitsu a dalších bojových sportech. Okamžitě mě to uchvátilo a já věděl, že to je přesně ten sport, který potřebuji," pochvaloval si ´Zami´, jak mu všichni říkají. Po dvou letech v Chebu tedy přišlo na pořad stěhování do města minerálních pramenů.

„Trenéři v Chebu, co mě vychovali, určitě nebyli tolik nadšeni, že od nich odcházím, ale na druhou stranu byli rádi, že mi dali dobré základy a že v tomto sportu i nadále pokračuji," upozorňoval fighter. S přesunem do Karlových Varů přišla pro nadějného zápasníka nová motivace, nové cíle. „Celkově se bojovým sportům věnuji teprve tři a půl roku, z toho jsem prakticky dva roky dělal thajbox a teď rok a půl jsem k tomu přidal tréninky MMA. Ze začátku jsem chodil čistě jen na MMA k Tomáši Kuželovi a Jaroslavu Poborskému. Po krátké době jsem k tomu přidal tréninky thajboxu s Milanem Hurbanem a skrz něho jsem se dostal do CHB gymu k Bohoušovi Chudáčkovi," vypočítával Zámečník.

I on ví, že všechno se odvíjí od kvalitního tréninku. „Zápasník se musí rozvíjet jak po fyzické, tak i technické stránce, proto jsou tréninky podle toho organizované. Někdy jsou více zaměřeny na fyzičku, někdy zase na dynamiku, sílu či techniku. Aby si pak bojovník zkusil zápasit, tak k tomu jsou připravené sparingy," nechal nakouknout pod fighterskou pokličku Zámečník.

Ten už má za sebou celkově šest zápasů, čtyři v thajboxu, dva v MMA. „V thajském boxu mám dvě výhry, dvě prohry, ty dvě porážky mám ale proti zkušenějším borcům z vyšších skupin. V MMA jednu výhru a jednu prohru. Celkově pak mám na svém účtě dvě k.o. výhry, jednu z thajboxu a jednu z MMA," bilancoval karlovarský zápasník. O víkendu pak ´Zami´ zamířil do Plzně, kde se představil v rámci MMA Arena Cupu.

„Na tento zápas jsem se obzvláště připravoval, kvůli tomu jsem například nemohl slavit silvestra (smích). Na zápas jsem se dostatečně připravil a potvrdilo se tak rčení těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Na soupeře jsem vyjel a svou kombinaci zakončil kolenem priom na obličej, po kterém soupeř upadl na zem a rozhodčí ve druhém kole ukončil zápas na k.o.," pochvaloval si Dan.

K úspěchům však vede hodně náročná cesta. Ví to i karlovarský zápasník. „Je to pravda, člověk na sobě musí neustále makat, nesmí usnout, jak se říká, na vavřínech, to by se mu totiž mohlo v MMA rychle vymstít," dobře ví bojovník.

A rada pro začínající fightery? „Hlavně vydržet," dodal závěrem ´Zami´.