Svou pověst loňský finalista Ligy mistrů ve městě minerálních pramenů potvrdil bez větších zádrhelů, když si připsal na své konto výhru 3:0. „Byli jsme plni očekávání,“ s úsměvem podotkl k duelu Marek Beer, třicetiletý blokař Karlovarska, který si řádně užil premiéru Ligy mistrů v Karlových Varech.

Jak se vám domácí premiéra v Realistic Aréně zamlouvala?
Můžu srovnávat s letním Final Four Evropské ligy a musím říct, že mě nesmírně překvapila návštěva. Takhle zaplněnou halu jsme si přáli, ale nečekali. Moc děkujeme všem, kdo nás přišli podpořit. V poloprázdné aréně by byl náš výkon sotva poloviční.

Se soupeřem jste drželi dva sety krok, chyběl tedy k zisku setu pověstný kousek, nebo rozhodly zkušenosti Lube?
Každou chybu potrestají prakticky za dva body. Dokud jsme se byli schopní vyvarovat chyb, tak jsme se drželi zuby nehty. Ale v důležitých momentech Lube vždy přidalo, dostali se do klidu a začali nás nutit dělat chyby. To nás sráželo a soupeř už pak jenom kontroluje hru.

Třetí set už však byl plně v režii Civitanovy, která prokázala svůj volejbalový um…
Kvalita byla na straně soupeře. Hlavně klid v těžkých situacích, který nám často chybí. Právě to si musíme z těchto zápasů odnést. Druhou stranou je pak servis. Když Lube potřebovalo, zatlačilo nás sérií na servisu a měli to pak o mnoho jednodušší.

Vraťme se k fanouškům, jak jste vnímali hlasitou podporu na palubovce?
Bylo to super. Smekám klobouček před všemi, kdo přišli, a přestože viděli fanoušci jenom tři sety, tak věřím, že přijdou i na další zápasy. Myslím, že tam byly momenty, které zvedaly ze sedadel. Zejména třeba nekonečná výměna ve třetím setu. To byla dobrá reklama na volejbal.

Došlo po utkání i na výměnu dresů po vzoru fotbalistů?
Jo, to by bylo super! Akorát bych si pak musel ve fanshopu koupit na hraní nový (úsměv).

VK ČEZ Karlovarsko – Cucine Lube Civitanova 0:3
Volejbalové šílenství zvládla vítězně hvězdná Civitanova