VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moderní gymnastika: Karlovarský RGC zažívá na úvod velký boom

Karlovy Vary – Sportovní klub moderní gymnastiky RGC Karlovy Vary byl založen v srpnu roku 2014. Jeho činnost je založena na dvou základních pilířích, významných osobnostech karlovarské moderní gymnastiky – hlavní trenérce Soně Pekárkové a choreografce a trenérce Tereze Paálové, mistryni ČR v moderní gymnastice jednotlivkyň kombinovaného programu 2009 v kategorii žen.

6.2.2015
SDÍLEJ:

Sportovní klub moderní gymnastiky RGC Karlovy Vary.Foto: Deník/Daniel Seifert

Spolupráce těchto dvou vynikajících trenérek je zárukou výkonnostního růstu dívek, které se pod jejich vedením připravují ve volném programu a také společných skladbách.

 „Realizační tým dále tvoří trenérky Tatiana Akimova, Lenka Bolješiková, Štěpánka Frousová, asistentky trenérek Zuzana a Hana Tulákovy. Předsedou a manažerem klubu je pak Martin Frous," vysvětluje na úvod trenérka Tereza Paálová.

Od začátku roku 2015 externě spolupracuje RGC Karlovy Vary díky osobním vazbám Soni Pekárkové i se současnou vynikající českou moderní gymnastkou Martinou Illichovou působící v tělovýchovné jednotě Jižní Město Chodov Praha na tvorbě a choreografii závodních sestav.

V současné době trénuje v klubu dvaadvacet dívek ve věku od čtyř do osmi let rozdělených do čtyř tréninkových skupin, od přípravky, kde se děvčata věnují základům moderní gymnastiky až po výběrovou skupinu, kde trénují dívky, které se moderní gymnastice věnují již tři roky.

„V lednu tohoto roku přestoupily z TJ Slavia Karlovy Vary do RGC Karlovy Vary dvě velké naděje karlovarské moderní gymnastiky Adriana Divišová a Klára Svobodová. Druhá jmenovaná byla vybrána v tomtéž měsíci do přípravky nadějí mladších Českého svazu moderní gymnastiky, což je výběrová skupina nejlepších moderních gymnastek ročníků 2005, 2006 a 2007 z celé České republiky," pochvaloval si předseda a manažer klubu Martin Frous.

Gymnastky klubu RGC Karlovy Vary trénují čtyřikrát až pětkrát týdně v tělocvičnách základní školy v Karlových Varech – Dvorech a v Dalovicích.
Aktuální rozpisy tréninků a tréninkových skupin lze nalézt na klubových stránkách www.rgckv.webnode.cz.

„Cílem tréninkové přípravy je individuální přístup a práce v malých skupinách o maximálně sedmi gymnastkách," upřesňuje Tereza Paálová. „Jarní sezonu ve volném programu jednotlivkyň zahájí dívky účastí na tradičním Milevském poháru, který se bude konat 7. března v Milevsku. Pak následují tři kola Západočeské ligy včetně Karlovarského lázeňáčku, který proběhne 21. března v Karlových Varech, další dvě kola ligy se pak budou konat 12. a 18. dubna v Plzni," odtajnila nabitý program hlavní trenérka Soňa Pekárková.

„V případě úspěchu na přeborech Západočeské oblasti Českého svazu moderní gymnastiky konaných 26. dubna v Plzni se závodnice, které postoupí, zúčastní mistrovství republiky v Brně 30. května. Po oblastních přeborech se ještě vybraná děvčata zúčastní pohárových závodů 1. května v Praze a 9. května v Plzni. Program první poloviny roku 2015 bychom chtěli zakončit účastí na mezinárodních závodech RG Cup, které se budou v karlovarské KV Aréně konat 13. června," uzavírá výčet plánovaných účastí na závodech v tomto roce Pekárková.

„RGC Karlovy Vary má také v plánu rozšíření spolupráce se Základní školou 1. máje v Karlových Varech – Dvorech směřující ke vzniku tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na moderní gymnastiku. Prvním konkrétním výsledkem užší spolupráce se školou a odrazovým můstkem k vytčenému cíli bude kroužek moderní gymnastiky, který přivítá první adeptky v září roku 2015," plánuje manažer a předseda klubu Martin Frous.

„V neposlední řadě bychom rádi upevnili spolupráci s oddílem moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary. Na závodním koberci jsme sice soupeři, ale spolupráce mezi oběma oddíly je nutná i s ohledem na další rozvoj tohoto typicky ženského sportu v Karlových Varech," zdůrazňuje Frous. „Bližší informace o činnosti sportovního klubu i pořádaných akcích najdou zájemci na klubových stránkách www.rgckv.webnode.cz, případně se mohou obrátit na vedení klubu e-mailem na rgckv@seznam.cz nebo telefonicky na 603 570 830 nebo 731 171 911," dodal závěrem předseda klubu.

Představujeme: Soňa Pekárková

Hlavní trenérka a choreografka RGC Karlovy Vary Soňa Pekárková se narodila v roce 1972 a ve svých čtyřech letech dělala první krůčky v doprovodu svého otce v baletní škole v Karlových Varech, ze které po dvou letech přešla ke svým prvním trenérkám J. Hlavaté a B. Procházkové do oddílu moderní gymnastiky v Tělovýchovné jednotě Slovan Karlovy Vary.

Ve svých dvanácti letech přestoupila do Tělovýchovné jednoty Rudá hvězda Karlovy Vary, kde byly jejími trenérkami Ivana Jensenová a Jana Motlíková. Pod jejich vedením se zúčastnila mnoha závodů v kategorii jednotlivkyň i společných skladeb v Československu i v zahraničí. V roce 1997 založila pod záštitou Asociace sportu pro všechny oddíl moderní gymnastiky a zpočátku v něm působily zejména ženy, které se v mládí gymnastice věnovaly.

Ženy postupně vystřídaly nové dívky, které se začaly věnovat především společným skladbám a základnímu programu. Oddíl se následně stal součástí Tělovýchovné jednoty Slavia Karlovy Vary. Díky vzrůstající kvalitě gymnastek začala v roce 2003 děvčata nacvičovat sestavy v nejvyšší výkonnostní úrovni, jaké lze v moderní gymnastice dosáhnout – volném programu. Od toho roku sklízely gymnastky karlovarského oddílu úspěchy na závodech v ČR i v zahraničí.

Nejúspěšnějšími odchovankyněmi byly Andrea Kheilová a Tereza Paálová. Andrea Kheilová se již v dětském věku umísťovala na prvních příčkách a v roce 2005 přešla do Tělovýchovné jednoty Jižní Město Chodov Praha, kde byly pro její další rozvoj zajištěny odpovídající profesionální podmínky. V současné době je zkušenou reprezentantkou ČR v kategorii seniorek. Tereza Paálová v roce 2009 zvítězila na Mistrovství ČR v kombinovaném programu v kategorii žen a získala celou řadu dalších medailových ocenění v pohárových soutěžích.

Koncem roku 2011 musela Soňa Pekárková z osobních důvodů ukončit své působení v roli hlavní trenérky v TJ Slavia Karlovy Vary, aby se s novým a pro ni tolik typickým entuziazmem vrátila v roce 2014 jako vůdčí osobnost nově vzniklého sportovního klubu RGC Karlovy Vary. Od té doby znovu žije moderní gymnastikou, které věnuje většinu svého volného času a se svými svěřenkyněmi tvrdě pracuje na dalších úspěších karlovarské moderní gymnastiky.

Představujeme: Tereza Paálová

Trenérka a choreografka – mistryně ČR v moderní gymnastice jednotlivkyň kombinovaného programu 2009 v kategorii žen. Tereza Paálová se narodila v roce 1992 v Karlových Varech a moderní gymnastice se začala věnovat na jaře roku 1998 v oddílu TJ Slavia Karlovy Vary. Pod vedením trenérek Soni Pekárkové a Nory Nyčové se připravovala ve volném programu, ve kterém získávala úspěchy do roku 2008. V roce 2009 získala první místo na mistrovství České republiky v kombinovaném programu kategorie žen a jako členka družstva západočeské oblasti (Plzeňského a Karlovarského kraje) na tomtéž mistrovství získala první místo v kategorii družstev.

Ve stejném roce byla díky svým úspěchům oceněna jako „Nejúspěšnější sportovec roku města a okresu Karlovy Vary" v kategorii mládež do 18 let i v kategorii dospělí. V roce 2010 byla bohužel kvůli zranění obratle nucena ukončit svou závodní činnost, ale moderní gymnastice se věnuje nadále.
V současné době se připravuje na úspěšné složení bakalářských zkoušek na Západočeské univerzitě v Plzni a v RGC Karlovy Vary působí jako choreografka, trenérka, pomáhá dívkám s výběrem hudby a účastní se závodů i jako rozhodčí delegovaná naším klubem.

V tomto roce se rovněž chystá po devítiměsíčním proškolení absolvovat zkoušky na trenérku II. třídy. Již několik let se Tereza také věnuje návrhům a zdobení závodních dresů i společenských šatů. Nejprve navrhovala dresy pro sebe a pro ostatní dívky z oddílu, zdobila je ruční malbou a kamínky. Poté přišly na řadu maturitní šaty, jeden rok pro sebe, další rok již „na zakázku". Podle přání navrhuje, ušije, v případě dresů či plesových šatů také každý model dozdobí – jejím mottem je originalita a jedinečnost. Více se lze o její tvorbě dozvědět na www.ratife.cz.

Autor: Daniel Seifert

6.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Sklenář, malíř skla 13 000 Kč

Malíři skla a keramiky TISKAŘ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: TISKAŘ/KA - výběrové řízení dne 10.4.2018. , , Kontakt: p. Vávra Karel, tel.: 353 303 123 (PO - PÁ 7:00 - 15:00 hod), e-mail: Karel.vavra@thun.cz, , Pracovní doba: 6:00 - 14:30 hod., Tisk obtisků na porcelánové výrobky., Nabízíme možnost stravování., , Místo výkonu práce: Lesov 119, Karlovy Vary 360 01. Pracoviště: Thun 1794 a.s. - 004, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Karel Vávra, +420 353 303 123.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 11 000 Kč

Číšníci a servírky SNÍDAŇOVÝ ČÍŠNÍK - SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: 5* hotel Imperial hledá nového spolupracovníka nebo spolupracovnici na pozici , , SNÍDAŇOVÝ ČÍŠNÍK / SERVÍRKA , , NABÍZÍME: , * poloviční pracovní úvazek s pracovní dobou 6:30 - 11:00, * zajímavé mzdové ohodnocení, placené zdravotní volno "Sick Days" , * zaměstnanecké benefity (např. Multisport karta multisport.cz, zvýhodněné mobilní volání O2 Family www.o2family.cz, zaměstnanecké plavání zdarma, slevy na produkty a služby partnerů a mnohé další..) , * příjemné, klidné a moderní pracovní prostředí , * mzda od 11 000,- Kč do cca 15 000,- Kč za poloviční úvazek, , PRACOVNÍ NÁPLŇ: , * příprava a aranžování místností a tabulí,přijímání a usazování hostů, poskytování rad při výběru pokrmů a nápojů, přijímání objednávek, servírování a vydávání pokrmů a nápojů , , POŽADUJEME: , * vyučení v oboru a praxe výhodou , * cizí jazyky výhodou - preferujeme RJ a NJ, AJ výhodou , , Místo výkonu práce: hotel Imperial , , Kontakt: FNB manager,tel: 353206014, HR@imperial-group.cz. Pracoviště: Imperial karlovy vary a. s. - 000, U Imperiálu, č.p. 7, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Zuzana Zátková, +420 353 206 014.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 16 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech POKOJSKÁ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POKOJSKÁ, , Kontakt: pí Šašková Irena, tel.: 774211858, e-mail: dagmar@hotelspamanagement.com, , Pro lázeňské hotely v centru Karlových Varů hledáme pokojskou. Požadujeme spolehlivost, pracovitost, pečlivost, příjemné vystupování. Znalost základních slovíček v němčině, ruštině, angličtině je výhodou., Nabízíme práci v pěkném prostředí, dobrý kolektiv, dotované stravování.. Pracoviště: Spa hotel management s.r.o. - 000, Zahradní, č.p. 803, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Irena Šašková, +420 774 211 858.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 18 000 Kč

Obsluha strojů a zařízení na výrobu keramiky a porcelánu (kromě cihel a dlaždic) OBSLUHA STROJŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: OBSLUHA STROJŮ - výběrové řízení dne 10.4.2018. , , Kontakt: pí Chlupová Jaroslava, tel.: 353410143 (PO - PÁ 7:00 - 15:00 hod), e-mail: jaroslava.chlupova@thun.cz, , Pracovní doba: 5:00 - 17:00 hod., 17:00 - 5:00 hod., Odebírání výrobků., Nabízíme možnost stravování., , Místo výkonu práce: Tovární 242, Nová Role 362 25. Pracoviště: Thun 1794 a.s. - 001, Tovární, č.p. 242, 362 25 Nová Role. Informace: Jaroslava Chlupová, +420 353 410 143.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ředitelka rádia Egrensis Gabriela Vosyková.

Rádio posluchače v regionu těšilo přes čtvrt století. Teď však končí

Místostarosta Kraslic Miloslav Poslední.

Školu za desítky milionů dostavíme, rozhodlo město

Je to vřed města, tvrdí o díře u Thermalu radní

Karlovy Vary - Do dopisové akce s Ministerstvem financí se pustil primátor Petr Kulhánek (KOA) kvůli vypuštěnému bazénu u hotelu Thermal.

Koupí město Tržnici? Většina radních je pro

Karlovy Vary - Musela to být ostrá výměna názorů, protože primátor Kulhánek (KOA) prohlásil, že se mu při ní rosilo čelo.

V platech se snaží region dohonit zbytek republiky. Zatím ale marně

Karlovarský kraj - V pomyslné soutěži o nejvyšší růst průměrných hrubých měsíčních mezd byl v loňském roce šampionem Karlovarský kraj.

Příjezd Rudé svině, pálení Morany a otevírání Odry v psím počasí: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT