VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moderní gymnastika: Karlovarský RGC zažívá na úvod velký boom

Karlovy Vary – Sportovní klub moderní gymnastiky RGC Karlovy Vary byl založen v srpnu roku 2014. Jeho činnost je založena na dvou základních pilířích, významných osobnostech karlovarské moderní gymnastiky – hlavní trenérce Soně Pekárkové a choreografce a trenérce Tereze Paálové, mistryni ČR v moderní gymnastice jednotlivkyň kombinovaného programu 2009 v kategorii žen.

6.2.2015
SDÍLEJ:

Sportovní klub moderní gymnastiky RGC Karlovy Vary.Foto: Deník/Daniel Seifert

Spolupráce těchto dvou vynikajících trenérek je zárukou výkonnostního růstu dívek, které se pod jejich vedením připravují ve volném programu a také společných skladbách.

 „Realizační tým dále tvoří trenérky Tatiana Akimova, Lenka Bolješiková, Štěpánka Frousová, asistentky trenérek Zuzana a Hana Tulákovy. Předsedou a manažerem klubu je pak Martin Frous," vysvětluje na úvod trenérka Tereza Paálová.

Od začátku roku 2015 externě spolupracuje RGC Karlovy Vary díky osobním vazbám Soni Pekárkové i se současnou vynikající českou moderní gymnastkou Martinou Illichovou působící v tělovýchovné jednotě Jižní Město Chodov Praha na tvorbě a choreografii závodních sestav.

V současné době trénuje v klubu dvaadvacet dívek ve věku od čtyř do osmi let rozdělených do čtyř tréninkových skupin, od přípravky, kde se děvčata věnují základům moderní gymnastiky až po výběrovou skupinu, kde trénují dívky, které se moderní gymnastice věnují již tři roky.

„V lednu tohoto roku přestoupily z TJ Slavia Karlovy Vary do RGC Karlovy Vary dvě velké naděje karlovarské moderní gymnastiky Adriana Divišová a Klára Svobodová. Druhá jmenovaná byla vybrána v tomtéž měsíci do přípravky nadějí mladších Českého svazu moderní gymnastiky, což je výběrová skupina nejlepších moderních gymnastek ročníků 2005, 2006 a 2007 z celé České republiky," pochvaloval si předseda a manažer klubu Martin Frous.

Gymnastky klubu RGC Karlovy Vary trénují čtyřikrát až pětkrát týdně v tělocvičnách základní školy v Karlových Varech – Dvorech a v Dalovicích.
Aktuální rozpisy tréninků a tréninkových skupin lze nalézt na klubových stránkách www.rgckv.webnode.cz.

„Cílem tréninkové přípravy je individuální přístup a práce v malých skupinách o maximálně sedmi gymnastkách," upřesňuje Tereza Paálová. „Jarní sezonu ve volném programu jednotlivkyň zahájí dívky účastí na tradičním Milevském poháru, který se bude konat 7. března v Milevsku. Pak následují tři kola Západočeské ligy včetně Karlovarského lázeňáčku, který proběhne 21. března v Karlových Varech, další dvě kola ligy se pak budou konat 12. a 18. dubna v Plzni," odtajnila nabitý program hlavní trenérka Soňa Pekárková.

„V případě úspěchu na přeborech Západočeské oblasti Českého svazu moderní gymnastiky konaných 26. dubna v Plzni se závodnice, které postoupí, zúčastní mistrovství republiky v Brně 30. května. Po oblastních přeborech se ještě vybraná děvčata zúčastní pohárových závodů 1. května v Praze a 9. května v Plzni. Program první poloviny roku 2015 bychom chtěli zakončit účastí na mezinárodních závodech RG Cup, které se budou v karlovarské KV Aréně konat 13. června," uzavírá výčet plánovaných účastí na závodech v tomto roce Pekárková.

„RGC Karlovy Vary má také v plánu rozšíření spolupráce se Základní školou 1. máje v Karlových Varech – Dvorech směřující ke vzniku tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na moderní gymnastiku. Prvním konkrétním výsledkem užší spolupráce se školou a odrazovým můstkem k vytčenému cíli bude kroužek moderní gymnastiky, který přivítá první adeptky v září roku 2015," plánuje manažer a předseda klubu Martin Frous.

„V neposlední řadě bychom rádi upevnili spolupráci s oddílem moderní gymnastiky TJ Slavia Karlovy Vary. Na závodním koberci jsme sice soupeři, ale spolupráce mezi oběma oddíly je nutná i s ohledem na další rozvoj tohoto typicky ženského sportu v Karlových Varech," zdůrazňuje Frous. „Bližší informace o činnosti sportovního klubu i pořádaných akcích najdou zájemci na klubových stránkách www.rgckv.webnode.cz, případně se mohou obrátit na vedení klubu e-mailem na rgckv@seznam.cz nebo telefonicky na 603 570 830 nebo 731 171 911," dodal závěrem předseda klubu.

Představujeme: Soňa Pekárková

Hlavní trenérka a choreografka RGC Karlovy Vary Soňa Pekárková se narodila v roce 1972 a ve svých čtyřech letech dělala první krůčky v doprovodu svého otce v baletní škole v Karlových Varech, ze které po dvou letech přešla ke svým prvním trenérkám J. Hlavaté a B. Procházkové do oddílu moderní gymnastiky v Tělovýchovné jednotě Slovan Karlovy Vary.

Ve svých dvanácti letech přestoupila do Tělovýchovné jednoty Rudá hvězda Karlovy Vary, kde byly jejími trenérkami Ivana Jensenová a Jana Motlíková. Pod jejich vedením se zúčastnila mnoha závodů v kategorii jednotlivkyň i společných skladeb v Československu i v zahraničí. V roce 1997 založila pod záštitou Asociace sportu pro všechny oddíl moderní gymnastiky a zpočátku v něm působily zejména ženy, které se v mládí gymnastice věnovaly.

Ženy postupně vystřídaly nové dívky, které se začaly věnovat především společným skladbám a základnímu programu. Oddíl se následně stal součástí Tělovýchovné jednoty Slavia Karlovy Vary. Díky vzrůstající kvalitě gymnastek začala v roce 2003 děvčata nacvičovat sestavy v nejvyšší výkonnostní úrovni, jaké lze v moderní gymnastice dosáhnout – volném programu. Od toho roku sklízely gymnastky karlovarského oddílu úspěchy na závodech v ČR i v zahraničí.

Nejúspěšnějšími odchovankyněmi byly Andrea Kheilová a Tereza Paálová. Andrea Kheilová se již v dětském věku umísťovala na prvních příčkách a v roce 2005 přešla do Tělovýchovné jednoty Jižní Město Chodov Praha, kde byly pro její další rozvoj zajištěny odpovídající profesionální podmínky. V současné době je zkušenou reprezentantkou ČR v kategorii seniorek. Tereza Paálová v roce 2009 zvítězila na Mistrovství ČR v kombinovaném programu v kategorii žen a získala celou řadu dalších medailových ocenění v pohárových soutěžích.

Koncem roku 2011 musela Soňa Pekárková z osobních důvodů ukončit své působení v roli hlavní trenérky v TJ Slavia Karlovy Vary, aby se s novým a pro ni tolik typickým entuziazmem vrátila v roce 2014 jako vůdčí osobnost nově vzniklého sportovního klubu RGC Karlovy Vary. Od té doby znovu žije moderní gymnastikou, které věnuje většinu svého volného času a se svými svěřenkyněmi tvrdě pracuje na dalších úspěších karlovarské moderní gymnastiky.

Představujeme: Tereza Paálová

Trenérka a choreografka – mistryně ČR v moderní gymnastice jednotlivkyň kombinovaného programu 2009 v kategorii žen. Tereza Paálová se narodila v roce 1992 v Karlových Varech a moderní gymnastice se začala věnovat na jaře roku 1998 v oddílu TJ Slavia Karlovy Vary. Pod vedením trenérek Soni Pekárkové a Nory Nyčové se připravovala ve volném programu, ve kterém získávala úspěchy do roku 2008. V roce 2009 získala první místo na mistrovství České republiky v kombinovaném programu kategorie žen a jako členka družstva západočeské oblasti (Plzeňského a Karlovarského kraje) na tomtéž mistrovství získala první místo v kategorii družstev.

Ve stejném roce byla díky svým úspěchům oceněna jako „Nejúspěšnější sportovec roku města a okresu Karlovy Vary" v kategorii mládež do 18 let i v kategorii dospělí. V roce 2010 byla bohužel kvůli zranění obratle nucena ukončit svou závodní činnost, ale moderní gymnastice se věnuje nadále.
V současné době se připravuje na úspěšné složení bakalářských zkoušek na Západočeské univerzitě v Plzni a v RGC Karlovy Vary působí jako choreografka, trenérka, pomáhá dívkám s výběrem hudby a účastní se závodů i jako rozhodčí delegovaná naším klubem.

V tomto roce se rovněž chystá po devítiměsíčním proškolení absolvovat zkoušky na trenérku II. třídy. Již několik let se Tereza také věnuje návrhům a zdobení závodních dresů i společenských šatů. Nejprve navrhovala dresy pro sebe a pro ostatní dívky z oddílu, zdobila je ruční malbou a kamínky. Poté přišly na řadu maturitní šaty, jeden rok pro sebe, další rok již „na zakázku". Podle přání navrhuje, ušije, v případě dresů či plesových šatů také každý model dozdobí – jejím mottem je originalita a jedinečnost. Více se lze o její tvorbě dozvědět na www.ratife.cz.

Autor: Daniel Seifert

6.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotničtí asistenti, praktické 15 000 Kč

Zdravotničtí asistenti (praktické sestry) Zdravotnický asistent. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nabízíme: , - zajímavou a zodpovědnou práci v perspektivním a dynamicky se rozvíjejícím soukromém zdravotnickém zařízení, - zajímavé platové podmínky, - možnost plné realizace v oboru, podporu osobního rozvoje, - zvyšování či prohlubování kvalifikace, - 4 týdny dovolené + 5 dní placeného volna, , Požadujeme:, - SZŠ - obor zdravotnický asistent, , Kontakt: pí Michaela Jirkovská, tel.: 608 070 839 (denně 7:00 - 11:30 a 13:00 - 15:30), e-mail: jirkovska@nemostrov.cz. Pracoviště: Nemos plus. s r.o. - nemocnice ostrov - 001, U Nemocnice, č.p. 1161, 363 01 Ostrov nad Ohří. Informace: , .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 100 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU, Kontakt: pí Rojková Renáta DiS., tel.: 724205080, e-mail: r.rojkova@swietelsky.cz, Nerovnoměrná pracovní doba., Práce je vhodná spíše pro muže., Požadujeme řidičský průkaz sk. C + profesní průkaz. , Nabízíme nadprůměrné finanční ohodnocení, firemní benefity, dopravu do zaměstnání, dva týdny dovolené navíc., Výkon práce je celý Karlovarský kraj.. Pracoviště: Swietelsky stavební s.r.o. - 002, Jáchymovská, č.p. 429, 360 04 Karlovy Vary 4. Informace: Renáta Rojková, +420 724 205 080.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 140 Kč

Stavební a provozní elektrikáři ELEKTRIKÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 140 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ELEKTRIKÁŘ, Kontakt: p. Linhart František, tel.: 602351192, e-mail: final.product@seznam.cz, Pracovní doba: 8:00 - 16:00, Montážní elektrické práce v tuzemsku i zahraničí (zahraniční diety 45 EURO/den).. Pracoviště: Final product, s.r.o. - 000, Západní, č.p. 1401, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: František Linhart, +420 353 235 095,602 351 192.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka maso, uzeniny, lahůdky - TOUŽIM. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě TOUŽIM. , , Pracovní náplň , • prodej masa , • příprava a prodej uzenin, lahůdek a pečiva , • manipulace se zbožím , , Požadujeme , • vyučení v oboru (prodavač nebo řezník) výhodou , • chuť do práce , • nezaučené zaučíme , , Nabízíme , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi s možností postupu , , V případě zájmu se v dopoledních hodinách zastavte přímo na prodejně, nebo svůj životopis zašlete na mzofova@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště toužim, Plzeňská, č.p. 149, 364 01 Toužim. Informace: Michaela Zofová, +420 727 901 088.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na chebském hradě se konal o víkendu VII. ročník hradních středověkých slavností.
49

FOTO, VIDEO: Rudovous verboval na chebském hradě vojáky

Než zazvoní byl vloni poslední příměstský tábor DDM. Děti si vyráběly i rámeček na společnou fotografii.

Prázdniny se blíží a tábory už čekají

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Festival ochutnají i v kraji

Karlovy Vary – K atmosféře mezinárodního filmového festivalu, který začíná už 29. června, mohou tak trochu „přičichnout“ také lidé, kteří se do Karlových Varů nechystají.

Univerzální klíč sloužil k lupu

Karlovy Vary – Zaměstnavatel by měl vědět, komu svěřuje univerzální klíč, protože není na každého spolehnutí.

Kvůli sporům mizí z rybníka voda

Stříbrná - Horské obci Stříbrná na Sokolovsku hrozí, že hasiči v případě požáru narazí v tamní vodní nádrži na nedostatek vody, která slouží jako zdroj požární vody.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT