Hned první jarní sobotu se vydaly do Prahy, aby na soutěži pořádané SK Motorlet Praha změřily své síly a umění se závodnicemi ze 12 států světa. Karlovy Vary tam reprezentovaly Kristina Bernatová, Zuzana Rubášová a Anna Špičková, které startovaly ve volném programu v kategorii kadetky starší.

„Nové sestavy a nové náčiní, Anička Špičková například závodila se stuhou vůbec poprvé v životě, a samozřejmě také nervozita z prvních velkých závodů byly příčinou množství chyb, které děvčatům snižovaly bodové ohodnocení. Naštěstí pro nás se s podobnými problémy potýkaly i ostatní závodnice, a tak jsme se nakonec domů vracely celkem spokojené,“ okomentovala premiérové vystoupení svých svěřenkyň trenérka karlovarských moderních gymnastek Nora Nyčová.

Po „zahřívacím kole“ na Motorletu se další závody konaly ve Žďáru nad Sázavou. Karlovarskou moderní gymnastiku tak v konkurenci závodnic z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny reprezentovaly v kategorii naděje mladší 2001 Klárka Tamchynová a v kategorii kadetky starší 1998 trojlístek Kristina Bernatová, Anna Špičková a Zuzana Rubášová.
„Největší překvapení nám připravila Klárka, která až do poloviny sestavy se švihadlem cvičila bez chybiček a s krásným výrazem a teprve malé zaškobrtnutí v celkem lehkém prvku ji rozhodilo a zbytek sestavy už byl s chybami. I přesto se ale probojovala mezi 16 nejlepších do finále, kde nakonec sestavou bez náčiní své 16. místo potvrdila,“ pochválila výkon mladičké závodnice Nyčová.

Spokojená byla karlovarská trenérka i s vystoupením ostatních děvčat: „Tínka Bernatová cvičila poprvé v životě se stuhou, zvládla to dobře a po vyrovnaném výkonu ve druhé sestavě s míčem skončila na pěkném 10. místě jako čtvrtá z českých závodnic. Zuzanka Rubášová si vylosovala startovní číslo 1, což je vždycky trochu náročnější na nervy, ale sestavu se stuhou, kterou cvičila rovněž poprvé v životě, zvládla celkem elegantně a v součtu bodů za druhou sestavu s míčem se dostala na 18. místo. Anička Špičková závodila letos poprvé s obručí a předvedla ji opravdu krásně, takže si ze Žďáru odvezla vůbec nejvyšší známku ze všech našich děvčat 15,375 bodu. Bohužel jí pak nevyšla sestava se stuhou, takže celkově skončila na 13. místě,“ uzavřela.