Až do superfinále v Nymburku se probojovali nohejbalisté doubského SK Liapor Witte. Bohužel parta okolo kapitána Jana Vankeho narazila na Modřice a nakonec odešla z kurtu poražena. Přesto si hráči mohou říci: „Jsme vicemistři a to není špatné.“

Už samotný první zápas superfinále nezačal pro Vary dobře. Veliké problémy po celé klání dělal obrovitý Pavel Kop, přes kterého se svěřenci trenéra Gerharda Knopa jen těžko prosazovali.

„Měli jsme špatný vstup do utkání a vázla nám mezihra,“ přiznal po druhém prohraném duelu Jan Vanke.

I obě trojice, které se hrály, následně patřily Modřicím. Nutno přiznat, že jak obě trojky, tak i jednu dvojku rozhodoval třetí set. „Je to škoda. Měli jsme problém v poli pochytat jejich míče,“ doplnil svého kolegu Libor Chytra.

I v další hře rozhodoval tie- break. Tentokrát se hrál singl. V něm dominoval Vladimír Babka, který udolal Kopa a vykřesal pro Karlovy Vary jiskřičku naděje.

Jenomže ta začala zhasínat hned po několika málo míčích šestého utkání. Trojice vedená Janem Vankem nestačila na partu vedenou modřickým Pospíšilem.
Nakonec podlehli Karlovaráci Sokolu Modřice 1:5. „Soupeř asi vyhrál větším odhodláním, nasazením i vůlí. Šli mistrovskému titulu trochu více naproti,“ ohlížel se za utkáním kapitán Honza Vanke a pokračoval: „Modřice vyhrály zaslouženě. Pro nás je už jen účast ve finále obrovským úspěchem. Takže můžeme být se sezonou spokojení.“