„Domácí zápas se nám zdaleka nepovedl jako ten na půdě Modřic,“ zklamaně povídal po utkání karlovarský kapitán Jan Vanke. Modřice rozehrály velmi dobře první utkání dvojic, když si v prvním setu vytvořily tříbodový náskok, který v bitvě s mladíčky Lukášem Tolarem a Filipem Hokrem dotáhly do výhry 10:8. To ve druhém setu si držely těsné vedení až do koncovky mladé pušky Varů, které nakonec podlehly soupeři 9:10, čímž Modřice šly do vedení 1:0 na utkání. „Bohužel první dvojice byla dobře rozehraná, ale nedokázali jsme ji na 9:9 na útoku přetavit ve vítězství,“ litoval Vanke ztrátu v možná klíčovém zápasu, který ovládl soupeř.

Ani druhé dvojici se totiž klubu z Doubí nedařilo, když Jakub Medek a Karel Hron, které doplnil při střídaní Tomáš Bíbr prohráli první set 7:10, druhý pak 5:10. Jenže i trojice byly pro Karlovy Vary zakleté.

První trojka ve složení Filip Hokr, Karel Hron a Dan Putik nenašla na modřickou trojici správný recept, když prohrála 5:10 a 4:10. Modřice pak přidaly i čtvrtý bod, když opanovaly duel s trojicí Liaporu, která nastoupila na kurt v obsazení Jan Vanke, Lukáš Tolar, Matěj Medek, které během zápasu doplnil střídající premiant Tobiáš Gregor. První set vyhráli hosté 10:5, ve druhém pak museli přidat na obrátkách, když zvítězili po velké bitvě 10:9, čímž šly Modřice do vedení 4:0.

Házená Kynžvart. Ilustrační foto.
Fanoušci jsou naším palivem, říká před bitvou se Švýcarkami Tesařová

Následně vykřesal malou naději v singlu Lukáš Tolar, který opanoval svůj zápas 2:1 na sety, když nejprve vyhrál první sadu 10:8, druhou následně prohrál 8:10, ale v rozhodujícím třetím setu urval výhru 10:9, čímž snížil na 1:4 pro Modřice. „Nejhezčí zápas z našeho pohledu byl singl, který dokázal uhrát Lukáš Tolar,“ chválil výkon mladé pušky zkušený nohejbalový harcovník.

Ale následně se hostům zadařilo ve vložené trojici, když dokázali vyhrát první set 10:7 a druhý pak 10:8, když tak zkompletovali výhru na konečných 5:1, a odměnou byl postup do nohejbalového Superfinále.

„V dalších zápasech nás soupeř přehrával. I když jsme v některých setech prohráli až na desítkách. Modřice prokázaly větší odvahu a sportovně musíme přiznat, že v zápase byla kvalita na straně soupeře, který si po zásluze dokráčel pro finálovou účast,“ nehledal výmluvy karlovarský kapitán.

„Chtěl bych klukům a celému týmu poděkovat za letošní sezonu,“ doplnil ke konci sezony, ve kterém se loučil Liapor porážkou Vanke.