Z počátku si chtěl motokáry jen vyzkoušet, ale nakonec jim propadl a splnil si tak sen mnoha chlapců, poznat na vlastní kůži jízdu na závodní dráze. „Velkým plusem pro Filipa bylo, že měl možnost trénovat s ostříleným závodníkem Jonášem Látkou, který měl s tímto sportem podstatně více zkušeností, jelikož jezdil už sezonu 2008,“ ohlédl se zpátky v čase trenér. mechanik a hlavně otec Filipa Karel Klier.

Skvělý start v Rakousku

První závod letošní sezony se konal za hranicemi České republiky, a to v rakouském městečku Brück an der Leitha. Desetiletý Filip si zvolil kategorii Bambini, v níž o pohár Hobby Cup (pozn. red. největší motokárová soutěž v ČR) soupeřil o nejcennější kovy v konkurenci šestadvaceti jezdců.

Nováčkovi nedával v této silné konkurenci nikdo moc šancí na úspěch. Filip Klier s číslem 26, které si na začátku sezony zvolil, ale ukázal, že se pro tento sport narodil. „Díky své sebevědomé a technicky bezchybné jízdě dojel na skvělé druhé pozici,“ liboval si Karel Klier.

To bylo nejen pro něj, ale i pro trenéra velkým povzbuzením do dalších závodů, na které se velmi poctivě a usilovně připravovali. To se odrazilo na skvělých výsledcích, kterých závodník s číslem 26 dosahoval ve všech dalších bojích o pohár Hobby Cup. „Zřejmě nejvíce ceněným vítězstvím je pro Filipa to z Písku. Jedná se o technicky velmi náročnou dráhu, která vyžaduje mnoho soustředění,“ vysvětloval Filipův trenér.

Závodník si ale i s touto tratí dokázal poradit a podařilo se mu porazit svého největšího soupeře Samuela Angera. „V průběhu sezony však Filipa provázela rovněž smůla, se kterou se potýkají všichni závodníci. Špatné počasí, nemoc, technické problémy či neúplně férové závodění některých soupeřů, s tím vším se musel potýkat,“ smutně poznamenal Klier.

Zalíbení v tomto sportu však karlovarská motokárová naděje neztratila. A jak Filip Klier tedy dokončil sezonu? Podařilo se mu udržet v seriálu Hobby Cup v kategorii Bambini celkovou druhou pozici v konkurenci šestadvaceti motokáristů.

Látka skončil devátý

Neztratil se však ani druhý závodník v barvách KMT Kart Jonáš Látka. „Jonáš po celou uplynulou sezonu bojoval i přesto, že jezdil se starou technikou, což mu činilo nemalé problémy. V posledních závodech dostal novou motokáru, avšak neměl příliš času se s ní sžít,“ podotkl Klier.

I přesto nakonec Jonáš vybojoval v kategorii Bambini celkové deváté místo. „Nutno podotknout, že Jonáš v osmi letech patří k nejmladším závodníkům. I tak byl velkým konkurentem pro ostatní,“ pochvaloval si karlovarský kouč.

V příštím roce však čeká oba závodníky jedna změna. „Oba pojedou již v kategorii Kadet. Navíc nám obec Otovice přispěla na nový týmový stan. Jinak co se týče nové věkové kategorie, tak budeme muset hodně trénovat, neboť motokára je podstatně rychlejší, takže tomu musíme přizpůsobit jak projíždění, tak i brždění v zatáčkách,“ zamyslel se Karel Klier.

Motokárové brány tohoto sportu chtějí v týmu KMT Kart otevřít i dalším potenciálním zájemcům. „Touto cestou se mohou vydat i další děti, které by chtěly tomuto sportu propadnout a věnovat se mu. V případě zájmu se mohou informovat přímo na Obecním úřadě v Otovicích nebo ve stáji KMT Kart,“ uzavřel Karel Klier.