„Ještě to rozhodně není optimální, ale v naší hře je rozhodně vidět posun vpřed,“ poukazoval smečař Karlovarska Jakub Ihnát, že vše ještě není ideální. Naposledy uspěli Varáci na palubovkách soupeřů, když shodně slavili jak v bitvě s Ostravou, tak posléze Beskydy výhru 3:0 na sety. Navíc v posledních třech bitvách neztratili ani set.

„Na trénincích tvrdě pracujeme a jsem rád, že se tato práce přetavuje ve vítězství,“ neskrýval radost slovenský volejbalista ve službách Karlovarska. Vary navíc profitují po rozpačitém vstupu do nové sezony z úspěšného mixu hráčů, kdy po boku zkušených harcovníků volejbalově rostou mladé pušky. „Myslím si, že se posouváme vpřed nejen týmově, ale také individuálně, což znamená, že na trénincích odvádíme dobrou práci,“ vysvětloval Ihnát.

Krajský přebor mužů Karlovarského kraje - podzim 2023.
ANKETA: Zvolte hráče podzimu krajského přeboru mužů. Stále můžete hlasovat!

Karlovarsko bude muset po vítězném tažení rychle přepnout na evropský mód, když ve středu 22. listopadu se představí od 18.30 hodin v Poháru CEV na palubovce finské Valepy. „Bude to určitě náročné,“ dobře ví sedmadvacetiletý smečař. „Týmy v evropských pohárech jsou na vysoké úrovni, takže musíme být ostražití,“ nabádá před bitvou s vedoucím celkem finské ligy, ve kterém v minulosti působil také Thomas Carmody, blokař VK ČEZ Karlovarsko.

„Nějaké poznatky o soupeři máme. Víme, že Valepa je první ve finské lize, takže, abychom byli úspěšní musíme podat naše maximum,“ je si vědom Ihnát, že Karlovarsko bude muset dát do bitvy všechen svůj volejbalový um.

Odvetné utkání pak odehrají Karlovy Vary v hale míčových sportů ve středu 29. listopadu od 18.00 hodin. A právě v domácím prostředí bude výběr z lázní spoléhat na podporu fanoušků. Na co se mohou v míčovce těšit? „Na ´jiný´ finský volejbal, který tak často u nás neuvidí a doufám, že budou s námi slavit postup do dalšího kola,“ přeje si Ihnát stvrdit postup mezi šestnáct nejlepších týmů v domácím prostředí. Fanoušci si již mohou s předstihem zakoupit vstupenky na domácí odvetu na www.ticketportal.cz.

Karlovarsko uspělo v Beskydech, bralo výhru 3:0 na sety.
Chtěli jsme šest bodů a máme je, chválil si úspěšnou moravskou misi Sketcher