V zápasech proti Německu a Argentině chtěli trenéři Kubeš s Filipem sehrávat sestavu pro jarní část kvalifikace. Zranění a rozsáhlá marodka ale pořádně zamíchaly sestavou, a do Chebu tak trenéři povolali několik náhradníků. I tak pojedou do Německa jen s patnáctkou hráčů.

Argentina a Německo finišují přípravu na mistrovství světa, které odstartuje 10. ledna v Německu a Dánsku. Český výběr trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše tak měl sehrát dvojici kvalitních herních prověrek, které měly tým posunout opět dál před dubnovým pokračováním kvalifikace o EURO 2020. Zaúřadovala však nemoc a zranění a trenéři musí některé z hráčů základní sestavy – vedle již dříve zraněných křídelníků Jurky a Čípa – v lednové přípravě oželet.

„Kromě Jurky a Čípa nám chybí i Tomáš Babák, kterého trápí problém s klíční kostí. Navíc onemocněli Kašpárek a Šlachta, problémy s kolenem trápí Soláka a zdravotní komplikace má i Užek,“ vyjmenoval absence trenér Jan Filip s tím, že nemoc se pokouší i o Mubenzema, aktuálně jedinou pravou spojku, která na sraz na úvod nového roku dorazila. Ještě v úterý tak trenéři do Chebu povolali Marka Monczku a do Německa odjede tým v počtu patnácti hráčů.

„Chybí nám tady šest sedm hráčů, které bychom tu chtěli mít, a bohužel, další akce nás čeká až v dubnu v kvalifikaci. Jsou to ale věci, které neovlivníme. Budeme pracovat v tom složení, v jakém tu jsme. Šanci znovu dostanou někteří z těch, kteří byli na turnaji v Polsku, a příprava se jim tak prodlouží,“ zmínil Jan Filip skutečnost, která se týká třeba Poloze, Štěrby či Patzela, kteří s týmem pojedou k přípravnému zápasu do Německa.

Vracet se hráči z utkání v Německu budou hned v pátek, aby se již v sobotu mohli věnovat další přípravě. V úterý pak v Chebu nastoupí k souboji s Argentinou. „Čekají nás dva kvalitní zápasy, hrát v Německu je vždycky svátek. Musíme se na soupeře dobře připravit,“ řekl český trenér a doplnil: „Nejsme na mistrovství světa, a tak dál chceme pracovat na naší hře. Chceme udržet kvalitu obrany, kterou jsme se prezentovali v zápase s Bosnou a Hercegovinou, a chceme se posunout v postupném útoku. Komplikací je, že tu máme jen jednoho leváka, a budeme muset na pravé spojce alternovat pravákem a doufat, že Mubenzem bude v pořádku a bude moci hrát.“