„Jedná se o přebor Karlovarského kraje. Prakticky první krajský přebor pořádaný LK Slovan Karlovy Vary se jel v březnu roku 1960,“ ohlédla se za historií závodu ředitelka Kateřina Ondrová a hned připojila:

„Závodu se tradičně zúčastní také závodníci z Ústeckého kraje, Plzeňského kraje či Středočeského kraje.“

V sobotu 5. ledna je nachystán start na 13. hodinu, kdy závodníci pojedou volným způsobem, intervalově od dvou set metrů až po desetikilometrovou trať v devatenácti věkových kategoriích. „Závod se pojede na tratích na Jahodové louce, které jsou považovány za jedny z nejtěžších v Česku,“ narážela Ondrová na obtížnost tratí, které budou závodníci během dvou dní zdolávat. V neděli 6. ledna je naplánován start závodu na 10. hodinu, kdy závodníci absolvují Memoriál Jaroslava Mašaty, klasickým způsobem, s hromadným startem jednotlivých kategorií.

„Sněhové podmínky vzhledem k počasí by měly být ideální. Navíc očekáváme nabitou startovní listinu, takže se zcela jistě bude na co dívat,“ přemítala Ondrová.

Podmínkou startu je členství ve Svazu lyžování ČR, registrace a potvrzení o lékařské prohlídce ne starší jednoho roku. Vyhlášení výsledků je tradičně nachystáno přímo v areálu, a to v neděli 60 minut po dojetí posledního závodníka (pozn. red. výsledky za oba dny).

Program závodů

Sobota 5. ledna: Volnou technikou, start první kategorie ve 13.00 hodin. Hlavní závod mužů na 10 a žen na 7 km.

Neděle 6. ledna: Klasickou technikou, start první kategorie v 10.00 hodin. Hlavní závod mužů na 10 a žen na 7 km.