Šampionát nejmladší nohejbalové generace, který byl současně vypsán jako bodovaný turnaj Poháru ČNS mládeže, pořádal z pověření Českého nohejbalového svazu karlovarský extraligový oddíl SK Liapor Witte a své role se zhostil na jedničku. „Proč se nepochválit, když jsme celý den slyšeli jen slova chvály," neskrýval spokojenost organizační ředitel turnaje František Veselý. „Máme už v pořádání podobných akcí dlouholeté zkušenosti a ty se nám podařilo zúročit. Všechno šlo jako na drátku, žádné zmatky a prostoje a také společenská stránka věci byla na vysoké úrovni. Na zahájení pozdravil účastníky mistrovství náměstek karlovarského primátora pan Jiří Klsák a řada lidí se přiznala, že poprvé slyšeli naši státní hymnu v podání živé hudby," přiblížil atmosféru v hale Veselý.

Po herní a výsledkové stránce turnaj potvrdil, že nejlepší mládežnický nohejbal se hraje na západě Čech, konkrétně ve Stříbře. Titul, který si z Karlových Varů odvezli Michal Krunert s Lukášem Tolarem, Dominikem Nozarem a Davidem Němčákem, byl pro první dva jmenované letos už druhý. První vybojovali spolu s Pavlem Gaszczykem koncem září na deblovém šampionátu v Nymburce. A připočteme-li k těm dvěma zlatým bronz Michala Krunerta z mistrovství republiky v singlu, vyjde nám jako nejúspěšnější tým mladších žáků v republice jednoznačně Baník Stříbro.

Nadvládu stříbrských žáčků nad zbytkem startovního pole dokládají především jejich výsledky. Za celý den neztratili ani set, své soupeře poráželi rozdílem více než třídy a šampionátem prošli s ohromujícím skóre míčů 100:39. Jediným soupeřem, se kterým měli více práce, byli kluci ze Vsetína, kteří s nimi v semifinále prohráli 10:5 a 10:8. Zápas, který stál Vsetíňáky tolik sil, že pak nezvládli boj o bronz s Hlavencem, většina přítomných v hale označila za nejhezčí duel celého dne a předčasné finále.

Karlovarský nohejbal na mistrovství reprezentovali Jakub Svoboda, Jan Kovalčík a Vojta Tišnovský. „Kluci s nohejbalem začali nedávno, byli tu hlavně proto, aby načerpali nějaké herní zkušenosti. S jejich výkonem jsem spokojený, dokonce by se dalo říct velmi spokojený, postup do čtvrtfinále se skalpy Dolní Radechové a B trojky Pekla je víc, než jsme od nich čekali," ocenil výkony nejmladší generace karlovarských nohejbalistů trenér mládeže a prezident SK Liapor Witte Vladimír Hlavatý.

MČR trojic mladších žáků, konečné pořadí: 1. Baník Stříbro (Michal Krunert, Lukáš Tolar, Dominik Nozar, David Němčák), 2. TJ Peklo A (Josef Čižinský, Ondřej Fries, Adam Ferebauer; finále 10:2, 10:5), 3. SKN Hlavenec (Pavel Svačina, František Blahna, Tadeáš Hubinka), 4. NK Climax Vsetín (Lukáš Daněk, David Dvořák, Michal Bílý; o 3. místo 10:6, 9:10, 10:8), 5. – 8. Sokol Modřice, AC Zruč-Senec A, Avia Čakovice a SK Liapor Witte.