„Letošní jarní závodní sezóna byla pro nás výjimečně úspěšná. Z jedenácti závodů jsme si přivezli medaile, získali jsme titul pro tři Západočeské oblastní přebornice z pěti možných a na mistrovství ČR, kterého se zúčastnilo osm našich závodnic, jsme zaznamenali proti loňsku výrazný posun vzhůru. Nejlépe se na mistrovství umístila Kristina Bernatová, jejíž celkové sedmé místo je zatím historicky vůbec nejlepší výsledek pro náš sportovní klub,“ shrnuje dosavadní letošní úspěchy manažer klubu Jiří Herian.

Karlovarské závodnice se tak nyní budou snažit uspět v mezinárodní konkurenci cca 200 moderních gymnastek, které přijedou nejen z Evropy. „Ano, přes polovinu startovního pole tvoří zahraniční závodnice a kromě tradičního Izraele se k nám chystají i dvě závodnice z Kuvajtu. Budeme se snažit uspět ve všech kategoriích, nejtěžšími soupeřkami bývají tradičně gymnastky z Ruska a Ukrajiny, ale naše děvčata letos ukázala, že medaile sbírat umí, tak strach nemáme,“ hlásí trenérka nejmenších svěřenkyň Kristina Bernatová, která pak odpoledne bude sama v kategorii dorostenek bojovat o medaile, jichž má z předchozích ročníků již několik.

Diváci se mohou těšit i na společné skladby. „Přihlášeno je celkem šest společných skladeb, věříme, že to bude zejména zážitek pro diváky. Společné choreografie, náročné vzájemné spolupráce gymnastek a riskantní výměny náčiní nadchnou každého a bude to jistě nejen sportovním vrcholem letošního ročníku,“ láká diváky Jiří Herian, který má organizaci závodů na starosti.

Nejen na malá děvčata bude čekat Stuhová víla. Ve foyer arény bude připravena gymnastická školička se Stuhovou vílou a vyzkoušet manipulace s náčiním, jako je švihadlo, obruč, míč či stuha, si mohou nejen děvčata, ale klidně i jejich maminky či tatínkové. „U stanoviště Stuhové víly budou naše trenérky, ukážou děvčatům, jak cvičit, a ta, když splní jednotlivé úkoly, obdrží krásnou medaili se Stuhovou vílou,“ vysvětluje Jiří Herian a dodává: „Zájemci o moderní gymnastiku samozřejmě obdrží informace a letáček s termíny náborů.“

Mezinárodní závody začínají v 9 hodin a během celého dne se vystřídají jednotlivé kategorie. „Ráno začínají nejmladší závodnice a odpoledne diváci uvidí ty nejstarší. Podvečer pak bude patřit výkonnostně nejlepším juniorkám a seniorkám. Přijďte si užít strhující výkony moderních gymnastek a podpořit karlovarské závodnice,“ zve závěrem všechny diváky Jiří Herian.