Sotva se v sobotu rozdaly ceny na mezinárodním turnaji mužů o Lázeňský pohár (psali jsme včera), čekalo je náročné stěhování. Během pár hodin museli všechny planše a ostatní technická zařízení přestěhovat z haly v Tuhnicích zpátky do své šermírny na Růžovém Vrchu, kde v neděli pořádali další mezinárodní turnaj. Vypsán byl pro seniorky a přilákal jich do Varů pětatřicet, což je na naše poměry v této kategorii velice slušný počet.

Na rozdíl od Lázeňského poháru, který má za sebou už 46 ročníků, je Pohár Vřídla mladíček, v neděli se konal teprve druhý ročník. Mezinárodní punc mu dodaly Slovenky a Polky, z každé země sice jen jedna, ale právě ta Polka se ukázala jako velice kvalitní bojovnice a z Růžáku si odvezla bronz. O zlato si to ve finále rozdaly Dominika Doubová z Dukly Olomouc s karlovarskou odchovankyní Míšou Pěchovovou, která aktuálně závodí za USK Praha. Lépe z toho vyšla Doubová, která si po vítězství 15:10 odvezla cenu nejvyšší.

Karlovarskou šermířskou školu kromě odchovankyň ve službách USK Praha Pěchovové a Ondráčkové reprezentovala jediná současná seniorka Lokomotivy Petra Myšková, která skončila těsně před finálovou osmičkou. Karlovarský šerm byl ale o víkendu vidět i na zahraniční scéně. V sobotu na turnaji Evropského poháru kadetek zabodovala 30. místem Kateřina Saligerová.

Pohár Vřídla: 1. Dominika Doubová (Olomouc), 2. Michaela Pěchovová (USK Praha), 3. Anna Kica (Warszawianka) a Martina Olexocá (USK Praha) – 9. Petra Myšková (Loko KV), 23. Natálie Ondráčková (USK Praha).