„Společně s naším týmovým lékařem Oldřichem Vastlem jsme se zbláznili do triatlonu a je pro nás povinností si zaběhnout půlmaraton. Moc se těšíme,“ prozradil Ondřej Hudeček, manažer trojnásobných mistrů extraligy.

Vyklusat a dát si pět kilometrů běhu… Tak tohle slyší volejbalisté neradi. Nebo v podstatě vůbec. „Ani v těch nejelitnějších týmech se vytrvalostní běh neaplikuje, možná před sezonou nebo pár stovek metrů v rámci rozcvičky. Děláme výbušný sport, kde je nutná explozivní síla,“ poukazoval Hudeček, který třináct let působil v prestižní francouzské soutěži.

Sám přiznává, že vztah volejbalistů k běhu je špatný, takzvané nutné zlo. „V minulém roce se karlovarského půlmaratonu zúčastnil ve štafetě hráč Vojta Patočka. Bylo to poprvé, co prý uběhl deset kilometrů v kuse,“ připomněl Hudeček.

Vytrvalost trénují volejbalisté jinak zejména dlouhou tréninkovou jednotkou plnou drilů.

„Asi jsme sportem pro ne-milovníky běhání,“ usmíval se Hudeček, který si však přece jen lásku k této aktivitě našel. A to po konci své úspěšné hráčské kariéry.

„Zavrtal mě do toho náš týmový lékař, který má za sebou asi dvacet ročníků Volkswagen Pražského Maratonu. Díky němu jsem už absolvoval dva Ironman závody. V minulém roce jsem se zúčastnil dm rodinného běhu s mými dětmi,“ podotkl manažer karlovarských volejbalistů.

Devátý ročník Mattoni 1/2maratonu Karlovy Vary dá zcela poprvé. A cíle má jasné. „Chtěl bych běžet někde kolem hodiny a 45 minut. Hlavně si užít neopakovatelnou atmosféru závodu napříč lázeňským městem,“ prozradil své cíle Hudeček.