Duel Karlovarsko versus Ostrava je na programu už v pátek od 16 hodin. „Důvodem je náš zápas evropského poháru, který se koná už příští úterý, a víkendová obsazenost haly jinou sportovní akcí,“ vysvětlil neobvyklý termín zápasu manažer VK ČEZ Karlovarsko Ondřej Hudeček.

Tým Karlovarska hájí pozici lídra extraligové tabulky, volejbalisté Ostravy však už letos vzali body několika favoritům včetně mistrů z Českých Budějovic. Pikantní bude páteční duel i v kontextu s loňským ročníkem soutěže, celek Ostravy totiž vyřadil svěřence kouče Jiřího Nováka v napjatém čtvrtfinále. Tentokrát na sebe rivalové z nejvzdálenějších volejbalových míst republiky narazí v atmosféře mikulášského večírku.

„Party bude v podobném duchu, jako byla akce po našem zahajovacím utkání,“ připomněl Ondřej Hudeček setkání hráčů s fanoušky na úvod sezony. „Do haly přijde Mikuláš a rozdá dětem nějaké sladkosti a zmrzlinu. Pro dospělé bude připraveno pivo a káva zdarma.“ Ihned po zápase vypukne klubová oslava přímo na hrací ploše. „Příznivci volejbalu tak mají možnost popovídat si s našimi hráči a požádat je třeba o podpis nebo o fotku,“ potvrdil manažer klubu.

„A fanshop pojede ve stejném režimu jako každý zápas, takže kdo ještě nemá vánoční dárek, tak tady určitě najde to, co potřebuje. V nabídce máme trička, mikiny, čepice, kulichy, batůžky a klubové šály.“ VK ČEZ Karlovarsko také tento týden uzavírá úspěšnou charitativní akci, kterou spustil při svém prvním letošním vystoupení v pohárové Evropě. Díky spolupráci volejbalového klubu a aplikaci EPP – Pomáhej pohybem se vybralo 50 tisíc korun ve prospěch Denního centra Žirafa, které částku využije na opravu svých nových prostor. Ve čtvrtek proběhne slavnostní předání šeku za účasti představitelů klubu a Skupiny ČEZ. (tk)