Turnaj do lázeňského města (ze kterého moc neviděli) přilákal více než půl stovky hráčů z celé republiky. Zastoupena tu byla všechna centra výchovy nohejbalové mládeže v Čechách i na Moravě. Nejdelší cestu v nejistém lednovém počasí sem vážili dorostenci a žáci z Modřic, Vsetína a Prostějova, početně nejsilnější zastoupení měly oddíly Dynama České Budějovice a domácí SK Liapor Witte a zbytek startovního pole tvořily naděje Čakovic, Horažďovic, Chabařovic, Českého Brodu, Zbečníka, Stříbra a Pekla nad Zdobnicí.

Lázeňský nohejbal reprezentovaly jedna dvojice dorostenců a tři debly žáků. Dorostenecký dres oblékli Lukášové Šinágl a Murin a moc se jim nedařilo. Ve skupině prohráli všechny tři zápasy (Šacung, České Budějovice C a Modřice A) a do vyřazovací části turnaje nepostoupili. Na medailové posty se probojovali hráči předních celků loňského ročníku dorostenecké ligy, mistrovského Prostějova a „bronzových" Českých Budějovic, na nejvyšší stupínek si ale vyskočili, možná překvapivě, ale určitě zaslouženě, Lukáš Kábrt s Tomášem Zelbou ze Sokola Zbečník.

Do Zbečníka, který je místní částí starobylého města Hronova, si zlaté medaile odvezli i Václav Pohl s Milanem Vávrou, kteří ve finále soutěže žáků přehráli žáky z Pekla nad Zdobnicí, což je pro změnu administrativní součást města Vamberka v okrese Rychnov nad Kněžnou.

Karlovarský nohejbal reprezentovaly tři debly, nejdále z nich došli Patrik Toman se Zdendou Rendlem. Po remízách s Čakovicemi a Českým Brodem a výhře nad svými spoluhráči z Liaporu B postoupili z 2. místa ve skupině do čtvrtfinále, kde v dramatickém třísetovém duelu porazili 10:7, 7:10, 10:8 Stříbro a probili se mezi nejlepší čtyři. V semifinále pak sice nestačili na později zlatý Zbečník a nakonec neuspěli ani ve vyrovnaném (dvakrát 8:10) souboji o bronz s Chabařovicemi, ale ani „brambory" nejsou na turnaji této úrovně zadarmo.

1. turnaj Poháru ČNS mládeže, dorost: 1. TJ Sokol Zbečník (Lukáš Kábrt, Tomáš Zelba), 2. Dynamo Č. Budějovice B (Zdeněk Koudelka, Václav Koudelka; ve finále 10:4, 10:7), 3. TJ Dynamo Č. Budějovice A (David Višvader, David Žikeš), 4. Sokol I Prostějov (Jakub Ftačník, Marian Příhoda, Jan Matkulčík); žáci: 1. Sokol Zbečník (Václav Pohl, Milan Vávra), 2. TJ Peklo (Petr Šimeček, Dominik Veselý, Josef Čižinský; ve finále 10:9, 10:4), 3. Slovan Chabařovice (Adam Henzl, Vojtěch Kraus), 4. SK Liapor Witte K. Vary (Patrik Toman, Zdeněk Rendl).