Naděje Triatletu ve Stříbře vybojovaly rovný tucet medailí

Karlovy Vary – Pěknou hromádku drahých kovů vyrýžovaly naděje karlovarského Triatletu na Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje mladších žáků a předžáků v lehké atletice.

20.6.2010

Atletika. Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/David Mach

V soutěži, která se konala o uplynulém víkendu za ideálního atletického počasí ve Stříbře, vybojovali 12 medailí podepřených vesměs pěknými osobními rekordy.

Hvězdou soutěže byl Dominik Křesťan, který si domů odvezl čtyři medaile. Stříbrné získal v běhu na 60 metrů (OR 8,24) a v hodu míčkem (OR 52,40) a bronzové v běhu na 300 metrů (OR 44,51) a ve štafetě 3x 300 metrů (2:21,12).

Tři medaile má doma Jirka Loufek, vítěz běhu na 60 metrů (OR 8,75) a druhý v běhu na 600 metrů (OR 1:54,97) a rovněž člen bronzové štafety 3 × 300 metrů. Třetí člen štafety Filip Sochůrek si k tomu bronzu přidal i osobní rekord v kouli 8,07 m.

Zlato a stříbro vybojovala Jana Novotná, vítězka běhu na 600 metrů (1:54,22) a druhá v běhu na 60 metrů (OR 8,76). Po stříbrné medaili získali Eliška Plávková, druhá v běhu na 600 m ve vynikajícím osobním rekordu 1:57,88, a David Novotný v běhu na 60 m (9,15). David byl ještě 5. na 600 m (OR 2:05,31) a Eliška se v běhu na 60 m dělila o 5.-6. místo (OR 9,77).

Vynikajícím osobním rekordem 5:22,42 v běhu na 1500 metrů se blýskla Bára Pribičinová; stačil na vítězství mezi mladšími, ale bohatě by stačil by i na triumf mezi staršími žákyněmi.

Poslední individuální medaili pro Triatlet vybojoval Vláďa Friš, bronzový v běhu na 1500 m (OR 5:19,43), a hned za ním proběhl cílem Vojta Škapík (OR 5:28,47, 4. místo).

Svou krajskou soutěž mají i ti úplně nejmenší atleti, a také v ní jsou naděje Triatletu úspěšné. Po 3. kole jsou ve všech čtyřech kategoriích na medailových místech.

Krajská soutěž přípravek po 3. kole, mladší předžáci: 1. ŠAK Chodov (17), 2. Union Cheb (12), 3. Triatlet (9), 4. AK Sokolov), 5. AC Mar. Lázně, 6. MDDM Ostrov; mladší předžačky: 1. ŠAK Chodov (15), 2. Triatlet (13), 3. Union Cheb (11), 4. MDDM Ostrov, 5.AK Sokolov, 6. AC Mar. Lázně; starší předžáci: 1. Triatlet (12), 2. Union Cheb (11), 3. ŠAK Chodov (10), 4.-5. MDDM Ostrov a AK Sokolov, 6. AC Mar. Lázně; starší předžačky: 1. MDDM Ostrov (13), 2. Triatlet (12), 3. Union Cheb (6), 4. AK Sokolov, 5. ŠAK Chodov.

Autor: Jiří Linhart

20.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.