„Závody byly přesunuty z Vysokého nad Jizerou do Harrachova. Na třídenních závodech jsme bojovali o cenné kovy ve sprintu, intervalovém startu klasickou technikou a ve štafetě. Ve všech disciplínách jsme pak byli úspěšní,“ pochvaloval si trenér LK Slovan Karlovy Vary Martin Niewiak.

Jako první přišel na program sprint volně, ve kterém to Slovanu poprvé cinklo, když se o to zasloužil druhým místem Tobiáš Košina. „Tobiáš dvakrát postoupil jako lucky looser a nakonec z toho bylo stříbro. Suverénními postupy do finálové jízdy postupoval Matyáš Bauer, který ale ve finále bohužel spadl a dojel si pro šesté místo. Do desítky se vešla i Anička Peřinová, která skončila sedmá, a osmou příčku si připsali na konto Mikuláš Bešta a Anna Nováková,“ bilancoval první disciplínu Niewiak.

LK Slovan Karlovy Vary, oddíl běžeckého lyžování zažívá parádní sezonu. To potvrdil i na třídenních závodech v rámci mistrovství České republiky žactva v Harrachově.Zdroj: Václav Bešta

Druhý závod, který byl na pořadu, se jel klasickou technikou s intervalovým startem. „Opět se bojovalo o malé i velké pódium. Pro nejlepší výsledek si dojel Matyáš Bauer, který vybojoval stříbro, a bronz pak přidala Adéla Kolovratová a páté místo Mikuláš Bešta,“ hodnotil druhou lyžařskou disciplínu, která přinesla Slovanu další dva cenné kovy, Niewiak. Tečku za mistrovstvím udělaly tradičně štafety, které byly v podání Slovanu velmi úspěšné. „Postavili jsme u dívek dvě štafety, tři za Karlovarský kraj a u chlapců tři oddílové skupiny. Nejlépe dopadla štafeta ve složení Matouš Gašek, Mikuláš Bešta, Matyáš Bauer, která dosáhla na druhé místo. Na stupně vítězů se dostaly i dívky, které urvaly bronz,“ ohlédl se Niewiak za závěrečným soutěžním dnem, který navýšil Slovanu sbírku medailí na pět.

Slovaňáci potvrdili letošní velmi dobrou formu a potvrdili roli favorita v celkovém hodnocení oddílů. Před posledními závody totiž vedou před pronásledovateli o 292 bodů. „Tento víkend nás čekají poslední závody Českého poháru v Novém Městě na Moravě, kde budeme opět bojovat o nejlepší umístění. Tam se k nám přidají i mladší žáci, kteří budou závodit na akci Hledáme nové talenty,“ uzavřel trenér Slovanu.

Karlovarská Lokomotiva (v modrém) musela skousnout od Staré Role porážku 3:7.
V Ostrově ovládly skupiny Lokomotiva a Královské Poříčí