Ti si mohou o den dřív užít svůj závod a stejné podmínky, jaké budou mít o den později profesionálové. Karlovarský deník pro vás proto připravil seriál, díky kterému můžete na tento závod natrénovat.

Time management

4. disciplína triatlonu

Triatlon je úžasný svou pestrostí. Natrénovat ovšem na tři disciplíny stojí spoustu času. A kde ho vzít, když má člověk práci, rodinu a další koníčky?

Udělejte si plán. Základem úspěchu je nejen tréninkový plán, ale především jeho důkladné časové ukotvení. Zapište si časy pro jednotlivé tréninky do kalendáře, stejně jako si píšete pracovní schůzky nebo návštěvu zubaře. Pokud máte rodinu, řešte plán společně, a to vždy minimálně na týden dopředu. Předejdete tím neshodám a výčitkám.

Zapracujte na ranním vstávání. Pokud chcete zvládnout od každé disciplíny tři tréninky týdně, musíte trénovat dvoufázově – obvykle tedy i ráno před prací. Naučte se proto vstávat okamžitě po zazvonění budíku.

Využívejte prostoje. Vozíte děti na kroužky? Místo čekání v předsálí si dejte běžecký trénink. Dětská hřiště zase nabízejí spoustu možností k posilování. Než se vám uvaří voda na kafe, zvládnete udělat minimálně třicet dřepů. A když si třeba zavazujete tkaničky, zkuste u toho propnout nohy a protáhnout hamstringy.

Buďte připraveni. Pokud často jezdíte autem, vyplatí se v něm mít i kompletní sadu tréninkového vybavení minimálně pro běh, lépe i pro plavání. Můžete tak využít každou nečekanou příležitost, která se naskytne.

Přesouvejte se vlastními silami. Běhat nebo jezdit na kole do práce (dle vzdálenosti) je samozřejmost. Podobně se ale dají pojmout i rodinné výlety nebo cesty za příbuznými. Jeden z partnerů jede s dětmi autem, druhý s patřičným předstihem vyrazí na kole či běhmo.

Základem úspěchu je zkrátka využívat příležitosti. Až 24. srpna skočíte do vody na Rolavě, budete rádi za každou minutu přípravy, kterou jste triatlonu věnovali. Závod si pak parádně užijete.

CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2019

Nabitý triatlonový víkend se letos uskuteční 23. – 25. srpna. V pátek budou závodit žáci, v sobotu dopoledne děti při Baby Duathlonu a odpoledne se pak uskuteční otevřený závod Age Groups, při kterém mohou amatérští sportovci zažít atmosféru světového závodu. Po vyhlášení se uskuteční koncert skupiny Hamleti přímo na Divadelním náměstí. V neděli program vyvrcholí závodem ITU Světového poháru, za kterým do Karlových Varů přijedou nejlepší triatlonisté z celé planety. Čeká je nádherná trasa s nejtěžší cyklistikou v rámci seriálu Světového poháru a běh přímo po kolonádě .Více na www.citytriathlon.cz a na Facebooku FB.com/citytriathlon.cz. (mv)