Do lázeňského města přijely desítky nadšenců. Už týden před závodem dokázal terénní triatlon Kiwi muž naplnit kapacitu maximálního počtu 120 účastníků, a tak bylo jasné, že bude co sledovat. Vyznavači všestrannosti sem zamířili na závod již po dvaatřicáté a tradiční událost přitáhla i zástupy diváků, kteří se především při plavecké části na koupališti Rolava a posléze v cíli běhu postarali o perfektní atmosféru. 

„Měli jsme velké štěstí na počasí. Zatímco na jiných místech republiky pršelo po celý den, u nás nespadla ani kapka a bylo příjemných devatenáct stupňů, což je pro náš sport ideální. Deště z předcházejících dní ovšem ovlivnily cyklistickou terénní část. Ta byla velice náročná, jelikož byla rozbahněná, a to se projevilo na časech závodníků, které byly letos na kole pomalejší než jindy. Měli jsme dokonce několik pádů, naštěstí ale nic závažného,“ popsal podmínky letošního ročníku Kiwi muže Jan Drahoš z pořádajícího sportovního oddílu X-tri Karlovy Vary.

Karlovarská Slavia, na snímku z přípravy s Ostrovem, vstoupila do nového ročníku České fotbalové ligy nejtěsnější porážkou s béčkem Dukly.
Vary přišly o body i vyloučeného kouče, Dukla rozhodla v závěru

Startovním centrem se stal karlovarský Rekreační areál Rolava, kde byl závod ve 14 hodin zahájen. Na jeho úvod čekalo triatlonisty 500 metrů plavání, posléze 23 kilometrů na horském kole a na závěr 3 kilometry běhu do cíle v Dalovicích.

V kategorii Elite po třech letech opět dosáhl na prvenství Filip Eberl z Kilpi Kome Klubu, když porazil druhého reprezentanta Jana Kubíčka z JK Racingu. Třetí skončil Zdeněk Chudáček z 321start. Ve dvoučlenném ženském poli v elitní kategorii porazila Jana Dubcová z Bjež Racing Teamu druhou Ivetu Duspivovou  z Kilpi Kome Klubu. Kromě hobby závodu nescházely ani štafety, kde nejlepší čas zapsalo trio Barbora Baslerová, David Langer a Lukáš Hamata.

„Rád bych upozornil na čas Barbory Baslerové v plavání, který činil 8:51 minut, což je výrazně kvalitní výkon. K naší velké radosti nechyběli ve startovním poli pánové Michal Havlíček a Jiří Puš, kteří jsou takovými matadory našeho závodu se spoustou účastí na svém kontě. Vítězové obdrželi poháry a věcné ceny a o příjemné prostředí v cíli se postarala kapela Sympaťáci, která hrála od čtyř hodin až do půl desáté. Když už jsme u toho, to je vlastně také pozoruhodný výkon,“ usmíval se Jan Drahoš.

Výsledky:

Kiwi muž – muži elite: 1. Filip Eberl (Kilpi Kome Klub) 1:16:50,2 h, 2. Jan Kubíček (JK Racing) 1:18:10,1, 3. Zdeněk Chudáček (321start) 1:18:35,3, ženy elite: 1. Jana Dubcová (Bjež Racing Team) 1:22:29,3 h, 2. Iveta Duspivová (Kilpi Kome Klub) 1:41:11,6, muži hobby: 1. Pavel Vojta (Žižkovský tygři) 1:23:17,9 h, 2. Aleš Beránek (Kadaňák a taky trochu Nejdečák) 1:24:00,7, 3. Jiří Šilhan (Bike Team Nejdek) 1:25:12,6, ženy hobby: 1. Kateřina Jungmannová (Triatlet Karlovy Vary) 1:32:22,0 h, 2. Viktorie Marinková (Kilpi Kome Klub) 1:36:01,6, 3. Lenka Laudová (Plzeň) 1:40:30,2, štafety: 1. Barbora  Baslerová, David Langer, Lukáš Hamata (Team DL) 1:12:06,2 h, 2. Barbora Herren, Miroslav Brill, Michal Báťa (Legendy Karlovarska) 1:15:13,6, 3. Vladimír Malý, Petr Chmelík, Romana Šonková (Mrakomor Team) 1:22:14,8.

Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi, kompletní výsledky na webu.