Důvod? Turnaje se zúčastnilo přes 2000 účastníků ze 184 týmů z celé Evropy a také tým USA. Zápasníci z TJ Jiskra Nejdek byli jedinými českými zástupci na turnaji a ostudu určitě neudělali. „Zápasilo se celkem na šestnácti žíněnkách. První den byl na programu turnaj v zápase řecko-římském, druhý pak turnaj ve volném stylu. Naši kluci se zúčastnili obou těchto turnajů a zazářit se jim povedlo oba dva dny,“ pochvaloval si jeden z nejdeckých trenérů Jakub Odl.

V řecko-římském zápase se Nejdečané představili hned v několika kategoriích. Desátou příčku vybojoval Daniel Pohlodek, stejně si počínal i jeho týmový kolega Honza Dušek. Dvaadvacátou pozici z celkových čtyřiceti závodníků urval Alex Treml a ve stejné konkurenci pak skončil o příčku výše, tedy na jedenadvacáté pozici, Láďa Rakyta.

Šesté místo pak přidal Vítek Novotný a bronzový kov si připsal na účet David Cvinger. Ondřej Havelka skončil ve své kategorii devátý a Ondřej Borůvka obsadil šestadvacátou příčku. Jedenácté místo obsadil Michal Neudert a desáté Jiří Hajný. Druhý den, ve kterém se zápasilo ve volném stylu, byl pro barvy nejdecké Jiskry ještě lepší. První místo, a tím zlaté medaile vybojovali David Cvinger a Ondřej Havelka.

Stříbro přidal do sbírky nejdeckého klubu Daniel Pohlodek a bronz pak Jiří Hajný. Na sedmé pozici skončil Honza Dušek a na deváté pak Michal Neudert. Desátou příčku obsadil Ondřej Borůvka, jedenáctou Vítek Novotný, čtyřiadvacátou Láďa Rakyta a vše zakončil na šestadvacátém místě Alex Treml.

„V soutěži družstev naši kluci dosáhli až neuvěřitelného umístění. V zápase řecko-římském skončil oddíl TJ Jiskra Nejdek na 73. místě ze 137 týmů. V zápase ve volném stylu na 14. místě ze 110 týmů, a celkově jsme se umístili na nádherném 27. místě ze 184 týmů,“ bilancoval druhý trenér nejdecké Jiskry Ota Panec.

„Pochvala patří všem klukům, protože všichni v těžké konkurenci bojovali do poslední vteřiny, prali se o každý bod a všem předvedli, že i kluci z malého městečka dokážou vybojovat výborné výsledky i na soutěžích světové úrovně. Touto cestou bychom rádi poděkovali našim sponzorům, městu Nejdek, nadaci Delfíni a firmě Cvinger bus, kteří nám pomohli tento zájezd zrealizovat,“ přidal Odl.

O týden později zamířila Jiskra Nejdek na první kolo oblastního přeboru do Stříbra. „Sedm našich zápasníků vybojovalo pět zlatých a dvě stříbrné medaile. Nutno podotknout, že stříbrné byly pouze kvůli tomu, že se ve váze potkali dva naši zápasníci a rozdali si to o zlato mezi sebou,“ dodal na závěr Panec.

Ve Stříbře se radovali z prvního místa Daniel Pohlodek, Honza Dušek, Láďa Rakyta, Vítek Novotný a David Cvinger. Stříbro si pak připsali na účet Adam Hajný a Alex Treml.