Na sto procent využily výhodu domácího prostředí naděje nejdeckého badmintonu. V 1. kole Přeboru družstev U13 Karlovarského a Plzeňského kraje vyhrálo družstvo Jiskry Witte Nejdek obě svá utkání a postoupilo do semifinále.

Družstvo v sestavě Simona Špuláková, Romana Vatashchuk, Matěj Hampl, Honza Lukeš a Ondra Marek s náhradníky Matějem Mühlheimem a Ondrou Šilhanem bojovalo o postup se dvěma celky z Plzeňska. V prvním utkání Nejdečáci deklasovali Keramiku Chlumčany 5:0 a ani ve druhém ke kanáru moc nechybělo, A družstvo Sokola Doubravka si odvezlo porážku 4:1. „Vyhráli jsme skupinu, zásluhu na tom mají všichni, co hráli, se všemi jsem spokojený,“ komentoval postup svých svěřenců do semifinále přeboru vedoucí družstva Josef Špulák.

V lednovém semifinále narazí nejdecký tým na družstvo BKV Plzeň, které postoupilo ze druhého místa ve druhé skupině. „Vyhrát bychom měli, a pokud se to povede, čeká nás ve finále s největší pravděpodobností největší favorit soutěže Bílá Hora s republikovou dvojkou Honzou Loudou. Nějaká medaile z toho kouká, uvidíme, jakou hodnotu bude mít,“ naznačuje, co čeká nejdecké žáky, manažer klubu Stanislav Newiak.