Na mítinku obřích rozměrů, kde startovalo více než pět stovek hráčů a hráček z Německa, Polska, Ruska, Kazachstánu, Dánska a České republiky, reprezentovala nejdeckou badmintonovou školu pětice chlapců a děvčat. V nejmladší kategorii U11 startoval Matěj Šilhan (na snímku), v kategorii U13 a v párových disciplínách i U15 Ondra Šilhan, v kategorii patnáctiletých Tereza Došková se Simonou Špulákovou, která pak nastoupila i v turnaji devatenáctiletých, a konečně v kategorii U19 Tomáš Marek.

Největší úspěch nejdecké výpravy se zrodil v singlech a vybojoval ho Ondra Šilhan. Po vítězství ve skupině se úspěšně probil celým „pavoukem" až do finále a nakonec si došel pro pohár pro vítěze. Po medaili v singlu sahala i Simča Špuláková, která došla až do semifinále, kde bohužel nestačila na později stříbrnou Dánku Pedersenovou, a když neuspěla ani v boji o bronz s další Dánkou stejného příjmení Pedersen, odvezla si jen brambory.

Na nepopulárním 4. místě pak skončili i Ondra Šilhan s o tři roky starším Ondrou Valtrem z BK Goram Teplice. V deblu patnáctiletých postoupili až do semifinále, ale i jim se staly osudnými dánské páry, nejprve Billing se Sylowem a v boji o bronz i Berg-Sorensen s Tuxoem.

Čtvrtfinále a tedy 5. až 8. místo v Berlíně vybojovali Matěj Šilhan v singlu, Terka Došková s Barborou Krásovou z TJ Proboštov v dívčím deblu a hned dvakrát Tomáš Marek, poprvé s teplickou Kateřinou Romovou v mixu a podruhé s Němcem Tjarkem Schröderem v deblu.