Na úspěšnou sezonu 2010, kterou těsně před Vánocemi uzavřeli výhrou na Poslední smeči, navázali karlovarští nohejbalisté i v úvodu sezony letošní. Triumf jim přineslo hned první velké měření sil v roce 2011.

Nohejbalový turnaj Pardubice Open 2011, největší halový turnaj v České republice, přilákal v sobotu do města perníku čtyřicítku trojic hráčů ze všech českých a moravských ligových celků. Vedle klubových sestav se tady prezentovaly rovněž ad hoc pro tento turnaj sestavené trojice, ve kterých našli uplatnění i dva hráči extraligového týmu SK Liapor Witte Karlovy Vary Jan Vanke a Tomáš Bíbr. A nikoli náhodou nakonec stanuli proti sobě ve finále!
Kapitán A týmu SK Liapor Witte Honza Vanke v Pardubicích startoval spolu se žateckým Ondrou Vítem a Knytlem z druholigových Plazů ve trojici s názvem Karlovy Vary. Do vyřazovací play–off postoupili z 1. místa ve skupině, kde ztratili jediný bod remízou s B trojkou Modřic v sestavě Hron, Novotný, Hicl, zbytek turnaje pak už absolvovali bez ztráty setu. Postupně vyřadili Bratňovice (Teichman, Kupský, Minařík), Dynamo A (Březina, Řehák, Hezina), v semifinále Maleč (Kop, Krátký, Paul) a bez problémů došli do finále.

Ze druhé strany pavouka se do boje o zlato probila trojka s názvem Modřice A, kde spolu s brněnskými Pospíšilem a Topinkou hrál Tomáš Bíbr. V osmifinále přehráli ve dvou setech Šacung, kde spolu s Doubravou a Ježdíkem hrál i novic v karlovarském dresu Libor Chytra, ve čtvrtfinále trojku s názvem Pražáci (Rezek, Voldřich, Pachman, Kalous st.), v semifinále Semily (Spilka, Štěpař Očenášek) a první prohru na turnaji utrpěli až ve finálovém duelu s Karlovými Vary.

„Byl to určitě největší turnaj, co jsem zažil, v kvalifikaci hrálo v osmi skupinách čtyřicet trojic, a to všechno pod jednou střechou ve sportovním areálu místní univerzity. Zorganizované to měli perfektně, klobouk dolů,“ ocenil práci východočeských pořadatelů lídr vítězné sestavy Jan Vanke.
„Tu naši trojku vlastně sestavil Ondra Vít, se kterým se znám už z dob, kdy hrával dorosteneckou ligu. O tom, že se nám bude spolu dobře hrát, jsem nepochyboval. Martina Knytla přivedl taky on, já ho do té doby moc neznal, ale musím říct, že na hráče ze druhé ligy odvedl perfektní výkon. Rozhodně tam nebyl jen do počtu, jeho výkon, jak v příjmu, tak na nahrávce, rostl úměrně s důležitostí zápasů a kvalitou soupeřů,“ vysekl poklonu svým spoluhráčům karlovarský kapitán.

Pardubice Open 2011, medailové pořadí: 1. Karlovy Vary (Vanke, Ondra Vít, Knytl), 2. Modřice A (Pospíšil, Topinka, Bíbr), 3. Maleč (Kop, Krátký, Paul), 4. Semily (Spilka, Štěpař, Očenášek).