Basketbalistky karlovarské Lokomotivy se rozloučily s nadstavbovou částí vítězstvím nad Valosunem Brno 83:78 po prodloužení. Divákům, ale pořádně zahrály na nervovou soustavu. Hrálo se nahoru dolů a oba celky moc chtěly vyhrát.

Lokomotiva atakovala první místo v tabulce, ale nakonec na něj nedosáhla. „Museli bychom porazit Valosun rozdílem pětadvaceti bodů, což se nám nepovedlo. Ale to je věc, která mě trápí ze všeho nejméně. První poločas jsme se trápili, ale ve druhém dokázali zabrat a vydali ze sebe maximum,“ poznamenal na úvod trenér David Zdeněk.

Kouče potěšila střelecká produktivita jeho svěřenkyň. „Těch 83 bodů je velice příjemných. V poslední době jsme se trochu trápili, ale tentokrát se hned šest hráček dostalo do dvouciferných čísel,“ liboval si.

Ve třetí čtvrtině se Karlovaračky rozstřílely a do bezedného koše jim padalo téměř všechno. „V první půli jsme dostali čtyřicet bodů a to je strašně moc. Ve druhé půli se naše hra zlepšila. Hráčky plnily taktické pokyny a přineslo jim to ovoce,“ přidal.

Poděkování si z trenérových úst vyslechl celý tým. „Nechtěl bych nikoho vyzdvihovat, celý tým hrál velice dobře. Po koš soupeře bylo hned šest hráček nebezpečných, proto nemohu někoho jmenovat,“ řekl kouč Zdeněk.

Ve vyřazovací části čeká Lokomotivu tým Sokola Hradec Králové. „Já budu maximálně spokojený, když budeme hrát kvalitní basketbal, tak jako jsme ho hráli v soutěži A2. Teším se na tu atmosféru a věřím, že diváci budou skvělí,“ pokračoval trenér David Zdeněk.

Manažer Lokomotivy Roman Maleček vyhlásil čtvrtfinále jako fantastický cíl. „Nejprve musíme postoupit přes osmifinále. Pak se uvidí. Pokud bychom postoupili dál, tak by to bylo vynikající,“ dodal David Zdeněk na závěr svého hodnocení.