Karlovarští hurricani totiž přivítali v lázeňském městě kanonýry z Kladna. A bylo o co hrát. V souboji tabulkových sousedů totiž byla v sázce třetí příčka, na kterou právě Kladeňáci ztráceli tři body.

Navíc se hrálo o pověstných šest bodů, takže oba týmy měly o motivaci postaráno. Nakonec po divoké přestřelce 10:9 urvali cenné tři body hurricani, kteří si udrželi třetí příčku.

První třetina začala z obou stran hodně opatrně, když se poprvé ukazatel skóre měnil až ve 14. minutě, kdy se trefil do branky Varů Miroslav Mayer.

Poté přidal druhý gól Kladna Dušan Přívara, na což Vary odpověděly přesným zásahem Michala Chudiny. První dvacetiminutovku však zakončilo gólově opět Kladno, přesněji Tomáš Nushart.

„Z počátku utkání se nám i přes kvalitní přípravu a všeobecné odhodlání nepodařilo zachytit tempo soupeře, darovali jsme mu několik vyložených šancí, které i s notnou dávkou štěstí téměř beze zbytku proměnil, přičemž v útočné fázi byl náš výkon bezzubý. Proto byl stav 3:1 po první třetině ještě milosrdný,“ ohlédl se za první dvacetiminutovkou brankář hurricanů Daniel Váradi.

Během přestávky projel karlovarskou kabinou uragán a to se pak promítlo i do druhé třetiny, když svěřenci trenéra Petra Pánka dominovali na své palubovce a svou převahu vyjádřili i brankově, šestkrát skórovali a ujali se po druhé třetině vedení 7:5.

„V šatně proběhla patřičná sebereflexe a do druhé třetiny se nám konečně podařilo promítnout předzápasový plán a především individuální kvality a díky tomu převzít otěže utkání do vlastních rukou,“ pochvaloval si Váradi.

Přestřelka však pokračovala i ve třetí části. Zejména závěr zápasu přinesl pořádné florbalové drama. Hurricani si během třetího dějství udržovali vedení, které bylo před závěrečnou minutou utkání dvoubrankové. Kladno však nesložilo zbraně a bojovalo, a v čase 59:09 dokázalo snížit na 10:9, a drama bylo na světě. Nakonec však hurricani dokázali vedení udržet a na konto si připsali velmi důležitou výhru.

„Ačkoliv soupeř nesložil zbraně ani za nepříznivého stavu ve třetí třetině a pokračoval ve spoluúčasti na brankářské noční můře, čímž učinil utkání divácky atraktivním až do posledních minut, nám se dařilo výsledek kontrolovat a po zásluze potvrdit pozici mezi špičkou první ligy,“ dodal k utkání brankář Karlových Varů.

VK ČEZ Karlovarsko - Dukla Liberec 0:3
Šlágr volejbalové extraligy přetavil ve vítězství Liberec

FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 10:9 (1:3, 6:2, 3:4)

Branky: 18. a 24. Michal Chudina, 23. a 42. Miroslav Šnajdr, 24. Jan Zavadil, 36. a 47. Michal Strachota, 37. a 59. Michal Klápa, 39. Jiří Mutínský – 14. Miroslav Mayer, 15. a 40. Dušan Přívara, 20. a 60. Tomáš Nushart, 28. a 41. Jakub Pecha, 48. Matyáš Kalina, 53. David Sachr. Rozhodčí: Vlček, Žofka. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:3. Diváci: 215.