Trenér oddílu Shinkyokushinkai karate Františkovy Lázně Čadek nominoval do soutěže pět vybraných závodníků. Nejlepší výkon podala Nikola Šašková, kategorie 10 – 11 let do 35 kg. „Bez zaváhání smetla ve finálovém zápase svou soupeřku a získala titul mistra republiky,“ přibližuje trenér Čadek.

Vynikající výkon podala také Nikola Belková, kategorie 8 – 9 let BRH, která se utkala se dvěma soupeřkami. „První bez větších potíží porazila. Ve druhém zápase měla sice evidentně navrch, ale její soupeřka jí i přesto nedovolila bodovat a i po prodloužení zápasu nebylo rozhodnuto. Musela rozhodnout váha a Nikola prohrála. Byla o něco těžší, a proto obsadila ´jen´ druhou příčku,“ poukazuje Čadek.

Podobně na tom byl Antonín Peňa – kategorie 8 – 9 let BRH. „První dva zápasy bez problémů vyhrál. Ve třetím svého soupeře převyšoval, ale přesto se mu nepovedlo najít recept na jeho neobvyklou obranu. Pak stačilo málo a Toník prohrál o půl bodu. Stříbrná z mistrovství republiky ale rozhodně není ostuda, právě naopak,“ upozorňuje trenér oddílu.

O tvrdosti soubojů svědčí i to, že další závodnice oddílu Valentýna Yastremska, kategorie 12 – 13 let do 45 kg, musela být ošetřena na pohotovosti po tvrdém zásahu od své soupeřky. „Valentýna je ale velká bojovnice a i přesto obsadila krásnou stříbrnou příčku,“ dodává Čadek.

Tobias Huber, kategorie 12 – 13 let do 50 kg, dosáhl bohužel pouze na bramborovou medaili. „Čtvrtá příčka a účast na MČR je ale velká zkušenost pro každého závodníka,“ povzbuzuje oprávněně kouč.

Třešničkou na dortu celého utkání byla účast Jana Soukupa – III. Dan – mistra Japonska, mistra Evropy a vicemistra světa kyokushin karate, reprezentanta ČR v K-1 – jako hlavního rozhodčího.

Dalším kláním, kterého se františkolázeňský oddíl zúčastní, je červnové druhé kolo Ligy kumite mládeže, kterého je oddíl přímo pořadatelem.

Ilustrační foto
Bárnet se vrátil od vzpěračů, po 15 vteřinách soupeře knokautoval