NOHEJBAL: SK Liapor se dočkal medaile, vybojoval bronz!

Karlovy Vary – Po nevydařené semifinálové sérii, kdy podlehli Avii 5:3 a doma 4:5, si nohejbalisté SK Liapor Witte v sobotu spravili náladu výhrou v utkání se Vsetínem o extraligový bronz. Soupeře, který má na soupisce dvojici slovenských internacionálů Brutovského a Peruna, poslali Varští domů s přídělem 5:2.

29.9.2015

SK Liapor se dočkal medaile, vybojoval bronz.Foto: Foto: DENÍK/Jan Čech

Utkání přitom bylo daleko vyrovnanější, než by se dalo podle celkem jednoznačného výsledku soudit. Domácí, na rozdíl od duelů s Čakovicemi, po dvojicích vedli 2:0, ale zrovna tak to mohlo být 0:2. Výhru první dvojky „zařídil" Bíbr, kterého trenér poslal na hřiště za stavu 9:9 ve 2. setu, aby odvrátil soupeřův útok, a to se podařilo. Namále měla i druhá dvojka, kde se o zvrat pro změnu zasloužil Bláha, který střídal za nepříznivého stavu 0:1 na sety a 2:4 ve 2. setu.

V zápasech trojic, které byly v poslední době tou silnější zbraní lázeňského celku, se body dělily napůl. Jeden domácím po přesvědčivé výhře Vankeho sestavy, druhý hostům, když Medkové s Bíbrem nestačili na Brutovského trojici ani s pomocí střídajícího Bláhy. Hosté se pak vrátili do hry, když Plachý v singlu přesvědčivě přehrál Matěje Medka (3:2). Tento jeho bod byl ale tím posledním, který v této sezoně Vsetínští udělali, následující zápasy trojic skončily oba výhrou hráčů Liaporu.

„Po bojovném výkonu, troše potřebného štěstí při střídáních a vydřených odvetných trojicích jsme konečně vyhráli a získali bronzovou medaili. Do utkání se zapojilo všech deset hráčů včetně fluktuantů Karla Bláhy, Radima Kubína a Dana Svobody a všichni sehráli svou pozitivní roli a opravdu pomohli svým dílem k vítěznému loučení s domácími fanoušky. Je to pro náš tým velmi cenné vítězství, které musí mladé podpořit v přípravě na příští sezonu, kdy už budou muset bodovat a uhrát si play-off sami," zhodnotil duel varský trenér Gerhard Knop.

Co viděl kouč jako rozhodující pro konečný výsledek?„Bláha střídal za stavu 2:4 po prohraném prvním setu, od stavu 2:6 pak společně s Kubou Medkem dotáhli na 7:8 a následně s Kokšteinem dovedli set k vítězství, aby ve třetím uhráli proti Brutovskému rozhodující bod na 2:0."

SK Liapor Witte      5
NK Climax Vsetín    2
Zápasy: Vanke, Dvořák (Bíbr) – Nezval, Perun (Tomek) 10:8, 10:9; Jakub Medek, Kokštein (Bláha) – Brutovský, Plachý (Belko) 4:10, 10:9, 10:8; Vanke, Dvořák, Kokštein – Plachý, Belko, Gargulák 10:5, 10:6; J. Medek, Bíbr, M. Medek (Bláha) – Brutovský, Nezval, Vichtora (Perun) 5:10, 10:7, 7:10; M. Medek – Plachý 6:10, 4:10; Vanke, Dvořák, Kokštein (R. Kubín, Svoboda) – Brutovský, Perun, Vichtora 1:10, 10:4, 10:9; J. Medek, M. Medek, V. Kubín (Bíbr) – Plachý, Belko, Gargulák (Nezval, Gebel) 10:5, 7:10, 10:7. Sety: 11:7. Vývoj utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Autor: Jiří Linhart

29.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Na tržiště přijedou farmáři

Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Karlovy Vary - Každý amatérský autor z České republiky se může zúčastnit literární soutěže, kterou letos už pojedenácté vyhlásila karlovarská krajská knihovna.

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.