Neuvěřitelné se stalo skutkem a tým, který v polovině roku trápila otázka, jestli se oslabený o řadu zraněných hráčů vůbec dostane do play-off, došel v extralize nejdál, kam se vůbec dojít dá, k titulu šampionů! Ten je navíc skutečně zasloužený a tvrdě vybojovaný, když ani Čelákovice v play-off, ani Modřice v semifinále, a vůbec už ne Čakovice v superfinále nedaly karlovarské družině nic zadarmo.

Sobotní superfinále v pražské Sparta Areně bylo bezesporu absolutním vrcholem domácí nohejbalové sezony. V roli favorita do něho vstupovaly Čakovice, pro které hovořila jak dlouhodobě lepší bilance vzájemných střetnutí, tak řada technických výhod, vyplývajících z lepšího postavení v tabulce základní části extraligy, a v neposlední řadě i téměř domácí prostředí. O poslední z těch výhod je ovšem připravila squadrra karlovarských fanoušků, kteří v hale vytvořili skutečné „rudé peklo". Jejich podíl na konečném vítězství lázeňského týmu je neoddiskutovatelný.

Utkání se přitom pro Karlovy Vary nevyvíjelo právě nejlépe, prohrály oba úvodní zápasy dvojic i první trojku. Vanke s Matějem Medkem a Hronem pak sice ve druhém zápase trojic snížili na 3:1, ale v následujícím singlu byl Mrákava se svou pověstnou buldočí urputností nad síly Karla Hrona a za stavu 4:1 se Čakovičtí pomalu chystali slavit titul. Jenomže všechno bylo jinak, na zisk vítězného pátého bodu měli čtyři pokusy a všechny promarnili.

Ne že by domácí nechtěli vyhrát, ale Karlovarští chtěli více a větší touha po triumfu dělala divy. V trojicích uspěla nejenom favorizovaná Vankeho sestava, ale i druhá trojka, ve které pro Kubu Medka v poli „pracovali" veteráni Dvořák, Kokštein a střídající Karel Bláha (jednu chvíli dělal součet věku karlovarských hráčů na palubovce 128 let!).

A trojkami to zdaleka nekončilo, v galapředstavení se změnily i dvojky. Do nohejbalové historie nejspíš vejde výhra Vankeho s Kokšteinem nad úřadujícími deblovými mistry republiky Kučerou a Kalousem, ke které významně přispěl skvělý taktický tah hrajícího trenéra Jirky Dvořáka, když v koncovkách obou setů poslal (pokaždé za stavu 8:8) na hřiště velezkušeného blokaře Bláhu, na kterého byli čakovičtí mládenci krátcí. Poslední hřebík do rakve Pražanů pak zatloukli Kuba Medek s Hronem a střídajícím Dvořákem, když v euforické náladě zcela jasně přehráli Mrákavu s Pachmanem ve dvou setech 8:10 a 6:10.

Avia Čakovice – SK Liapor WITTE 4:5
Zápasy: Kučera, Kalous – Jakub Medek, Hron 9:10, 10:6, 10:8; Pachman, Mrákava – Vanke, Kokštein (Bláha) 10:8, 10:8; Pachman, Mrákava, Kučera – Jakub Medek, Kokštein, Vlasta Kubín (Dvořák) 10:7, 10:7; Kalous, Cibulka, Putík (Tomáš Chadim) – Vanke, Matěj Medek, Hron 6:10, 5:10; Mrákava – Hron 10:6, 10:9; Pachman, Mrákava, Kučera – Vanke, Matěj Medek, Hron 5:10, 6:10; Kalous, Cibulka, Putík – Jakub Medek, Kokštein, Dvořák (Bláha) 8:10, 7:10; Kučera, Kalous – Vanke, Kokštein (Bláha) 9:10, 9:10; Pachman, Mrákava – Jakub Medek, Hron (Dvořák) 8:10,6:10. Sety: 8:11. Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 4:1, 4:5. Hrací doba: 3,5 hodiny.