Medailisté MČR trojic 2021: 1. MNK Modřice A (Rosenberk, Pospíšil, Jan Hanus, Spousta), 2. SK Liapor Karlovy Vary A (Vanke, Bíbr, Tolar), 3. AUSTIN Vsetín A (Bílý, Majštiník, Gebel, Chalupa), 4. Avia Čakovice B (Fík, Kalous, Vacek), 5. – 8. místo: SK Liapor K. Vary B (bratři Medkové, Dan Putík, Hron), Avia Čakovice A (Pachman, Kučera, Jakub Chadim), Šacung Benešov A (Hokr, Truc, Fürbacher, Prachár) a SKN Žatec (Ondra Vít, Jůzek, Mrákava).

Pro SK Liapor Karlovy Vary skončilo pro mnohé experty nečekaným medailovým úspěchem. Poslední drahý kov z „královské“ disciplíny pro Karlovy Vary získali v roce 2017 Jan Vanke s Michalem Kokšteinem a Tomášem Bíbrem, když v domácím prostředí areálu SK Liapor v Doubí vybojovali bronz, tentokrát sáhli Vanke s Bíbrem a Lukášem Tolarem „o level“ výš a z Modřic přivezli stříbro.

Trojkový šampionát do Modřic přilákal úctyhodnou konkurenci, na startu se sešlo čtrnáct trojic, které reprezentovaly šest ze sedmi klubů letošní extraligy (absentovaly Čelákovice) a trojku třetího týmu aktuální tabulky 1. ligy Prostějova.

Karlovarský nohejbal mezi nimi reprezentovaly dvě sestavy a obě postoupily do závěrečných bojů.

Bratři Jakub a Matěj Medkové s Danem Putíkem a Karlem Hronem ve skupině A přetlačili trojku Prostějova, následně ve zcela vyrovnaném (na balony 25:25!) třísetovém duelu podlehli A trojce Čakovic a z 2. místa postoupili do osmifinále, kde ve třech setech vyřadili B trojku Modřic. Ve čtvrtfinálovém souboji s B trojkou Čakovic se už ale štěstěna přiklonila na stranu soupeře, naši prohráli v koncovce 3. setu 10:8 a turnaj pro ně skončil.

Jan Vanke s Tomášem Bíbrem a Lukášem Tolarem ve skupině B porazili hladce ve dvou setech „béčko“ Modřic a trojku Žatce a ve třísetové bitvě i C trojku Vsetína a z 1. místa postoupili rovnou do čtvrtfinále.

Následovala třísetová výhra nad A trojkou Šacungu a postup do semifinále, kde si s velkým přehledem (dvakrát 10:5) poradili s „áčkem“ Vsetína, a byli ve finále! Na modřickou elitu už našim hráčům bohužel nezbyly síly, a zlato zůstalo v Modřicích.

Není přitom bez zajímavosti, že v tomhle finále se na hřišti představili hned tři „úřadující“ mistři světa v trojkách ze šampionátu v Kluži 2018 – na naší straně Jan Vanke a na straně soupeře Lukáš Rosenberk s Jakubem Pospíšilem.