„Zápas s Prostějovem hodnotím velmi kladně. Jsem rád, že jsme potvrdili roli favorita a šli jsme do zápasu s plným nasazením,“ pochvaloval si Jan Vanke.

A nebylo divu. Všichni hráči Liaporu předvedli perfektní výkony v čele s mladíčkem Lukášem Tolarem. „V utkání dostali více prostoru tentokrát mladí hráči. Jiří Putík odehrál skvělý zápas a byl v tomto zápase pevnou oporou a velkou pochvalu zaslouží také teprve patnáctiletý Lukáš Tolar, který minulý týden vyhrál mistrovství republiky starších žáků v kategorii jednotlivců a svou výkonnost potvrdil i na hřišti v elitní kategorii, kde se zasloužil svým výkonem o dva zápasové body,“ chválil výkony hráčů v souboji s Prostějovem Vanke.

„Zápas nám především ukázal i určité herní varianty, které je možné využít do play-off, a není potřeba se obávat aktivního zapojení mladých hráčů,“ upozorňuje Vanke na kvalitní širokou hráčskou základnu, kterou má Liapor k dispozici.

Ilustrační foto.
Tečka za základní částí, dorazí Prostějov

Karlovarští nohejbalisté tak po základní části obsadili druhé místo za prvními Modřicemi, třetí skončil Vsetín a čtvrté pak Holice a pátý Prostějov. „Prozatímní druhé místo, které v tabulce hájíme, považuji za skutečný obraz předvedené hry. Měli jsme drobné herní nedostatky především v zápase s Modřicemi a Holicemi, jinak jsme vykazovali stabilní a vyrovnanou výkonnost,“ ohlédl se karlovarský trenér za vystoupením v základní části.

Karlovarsko vstoupilo úspěšně do nového ročníku extraligy, když porazilo Příbram 3:0 na sety.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

„Je všeobecně ve sportovním prostředí známo, že výsledky ze základní části se mažou a play-off je nová soutěž. Je potřeba se na vrchol sezóny dobře připravit. Podle aktuálního dění v tabulce vypadá, že naším soupeřem v semifinále bude tým ze Vsetína,“ přemítá nad semifinálovým soupeřem Vanke. Během základní části se Varům proti Vsetínu dařilo, to potvrzují i slova trenéra.

„Ačkoliv jsme s tímto týmem v základní části měli pozitivní bilanci, mohou nastoupit úplně v jiném nasazení a také v jiných sestavách, když jejich řady může posílit některý ze slovenských hráčů. Klademe si jasný, neskromný cíl, a to postoupit do finále a porvat se o titul,“ prozradil cíle karlovarského týmu Vanke.