A jako každoročně na nich jsou vidět i hráči extraligového Liaporu. Hned po prvním z letošních letních nohejbalových klání, které se odehrálo v Karlových Varech, se na „spanilou jízdu“ na Moravu vydali hráči Karel Bláha s Jirkou Dvořákem. Svátek Cyrila a Metoděje oslavili v Hranicích, kde se na turnaji trojic sešla velmi slušná společnost ligových hráčů z celé republiky. „Tady šlo víc než o prestiž o pohodový nohejbal, hrály se trojky a sestavy se mixovaly tak, aby si na své přišli i domácí hráči,“ přiblížil atmosféru turnaje Dvořák. Ten pak spolu s Bláhou a jedním z místních turnaj vyhráli před sestavou vedenou modřickým reprezentantem Plachým.

Barvy Liaporu (a rodného Slovenska) hájil v Hranicích i Ríša Makara. Spolu s košickým Patrikem Perunem a jedním z místních vybojovali nepopulární „brambory“. Podstatně prestižnější byl další z moravských turnajů, 11. ročník „Valach Open“ ve Vsetíně. Osm desítek nohejbalistů, kteří se zde sešli, hrálo ve dvou výkonnostních skupinách, „rekreační“ a „vrcholové“. Karlovarští hráli s přerovským Petrem Nadymáčkem a po velmi dobrých výkonech celý turnaj vyhráli před košickou trojicí bratrů Perunových s Brutovským. „Do třetice všeho dobrého“ si Karlovarští pro vítězství zajeli na turnaj dvojic do Kornatic u Plzně. V konkurenci regionálních hráčů maximálně druholigové úrovně byli jasnými favority a svou roli bezpečně splnili.

Turnaj vyhráli Honza Kubát s žateckým Ondrou Vítem, když ve finále porazili své „kolegy“ z SK Liaporu Dvořáka s Tomášem Bíbrem.