Účast byla sice poněkud slabší než v uplynulých letech, kvalita ale zůstala zachována. Přihlášených devět sestav totiž tvořili téměř výhradně hráči špičkových extraligových klubů – pořádajícího Šacungu, Modřic, Čakovic, Čelákovic, Českých Budějovic a karlovarského SK Liapor Witte. Několik tradičních účastníků se vesměs kvůli rozličným zdravotním komplikacím omluvilo, na startu chyběli i obhájci loňského prvenství Jan Vanke, Radek Pelikán a Ondra Vít.

Karlovarský nohejbal reprezentovala na Šacungu sestava bratří Medků a Kubínů, pro kterou se stalo osudným čtvrtfinále, kde podlehla vítězům z roku 2012, sestavě Sokola Modřice, kde spolu s čakovickým Jakubem Mrákavou a modřickým Pavlem Kopem hrál Karlovarák Michal Kokštein. „Modřičtí" pak v semifinále nestačili na trojku Čelákovic, ale v boji o bronz s áčkem Českých Budějovic nezaváhali a skončili třetí. Z vítězství se radovala A trojka pořádajícího klubu, ve které spolu s Doubravou a Kadeřábkem nastoupil po dlouhé pauze Petr Stejskal a připsal si tak již svůj pátý titul.

54. Šacung Cup: 1. Šacung Benešov (Doubrava, Kadeřábek, Stejskal), 2. Spartak Čelákovice (Spilka, Kolenský, Bareš), 3. Sokol Modřice (Kop, Mrákava, Kokštein), 4. České Budějovice (Chalupa, Vondrášek, Frank).