Došli si pro ně opět bez svého kapitána Vankeho, kterého na hřiště stále ještě nepustí zdravotní problémy, v plné síle ale do Doubí nepřijeli ani hosté ze Žatce. Úvodní část utkání byla ještě vyrovnaná. První dvojku vyhráli Kuba Medek s Bíbrem celkem hladce 2:0, ve druhé se ale Kokšteinovi s Čermákem v souboji s bratry Vítovými moc nedařilo, a protože nepomohlo ani střídání Čermáka Dvořákem, byl stav utkání po dvojicích vyrovnaný 1:1.
O celkovém vítězství domácího týmu bylo rozhodnuto už v polovině utkání.

„Zápasy trojic byly dost vyrovnané a oba skončily naší výhrou 10:8 ve třetích setech, svou roli přitom určitě sehrály lepší nervy našich sestav v koncovkách. Dařilo se i v nepárové části utkání, když naše mladá dvojice Matěj Medek s Karlem Hronem snadno vyhrála vloženou dvojku a pak si Karel Hron připsal svoji první výhru v samostatném zápase na domácí půdě, když zaslouženě vyhrál nad velmi zkušeným Ondrou Vítem rozdílem třídy dvakrát 10:6," neskrýval spokojenost s vývojem utkání vedoucí A mužstva SK Liapor Witte Michal Kokštein.

Za stavu 5:1 se toho na výsledku obvykle už moc změnit nedá, nicméně hosté se o to alespoň pokusili. „Jiskřička naděje jim svitla, když se jim podařilo porazit naši první trojici posledním míčem, tedy 10:9 ve třetím setu, a snížit celkové skóre na 5:2. Jenže jiskřička rychle zhasla, když Matěj Medek s Tomášem Bíbrem a Karlem Bláhou potvrdili roli favoritů a nekompromisně vybojovali vítězný šestý bod," přiblížil závěr duelu Kokštein.

Při hodnocení individuálních výkonů pak vedoucí karlovarského mužstva zdůraznil dva hráče, které od sebe věkově dělí propast celé generace. „Nejlepším hráčem dne byl určitě Tomáš Bíbr. Potvrdil svou útočnou formu a zvítězil ve všech svých individuálních zápasech. No a co dodat na adresu Karla Bláhy, který i v pětačtyřiceti opět dokázal, že pořád ještě nepatří do nižších soutěží a že pořád ještě dokáže držet krok s hráči i více než o dvacet let mladšími," smekl symbolicky klobouk Michal Kokštein.