Utkání pro lázeňský tým začalo velice dobře, když Vanke s Danem Putíkem bez problémů porazili slabší vsetínskou dvojici Kuru s Tomkem a domácí vedli 1:0. Jenže hned vzápětí se o vyrovnání postarala vsetínská deblová elita Chalupa s Plachým a ve stejném duchu se pak hrály i trojky. Nejprve Vanke s Matějem Medkem a Hronem zařídili vedení Liaporu 2:1, ale pak bratři Putíkové s Bíbrem po heroickém výkonu podlehli trojce nebezpečného smečaře Chalupy a bylo opět vyrovnáno.

Vsetín do Doubí přijel bez dvou zkušených internacionálů Brutovského a Stupáka, a tak se na hřišti objevila další ze slovenských legend Patrik Perun. Že ani v roli trenéra neztratil nic ze svého umění, dokázal ve „vložené“ dvojce, když s mladičkým juniorem Davidem Majštiníkem přehráli Jirku Putíka s Hronem a přivedli hosty do vedení 2:3. Naštěstí tu byl Karel Hron, jenž přesvědčivou výhrou v singlu nad Plachým srovnal stav utkání na 3:3. Rozuzlení dramatu, které se protáhlo na rovné čtyři hodiny, nepřinesly ani druhé zápasy trojic. Vankeho trojka sice opět vyhrála, ale Putíkové i podruhé odešli poraženi a stav utkání byl 4:4.

O konečném výsledku utkání tak nakonec rozhodovaly debly a určující byl hned první zápas, ve kterém si to rozdaly elity obou týmů: v domácím dresu Vanke s Danem Putíkem a ve vsetínském Chalupa s Plachým. První dva sety byly vyrovnané a rozhodovaly v nich poslední balony, v tom třetím prokázala lepší nervy domácí dvojice a Liapor šel do vedení 5:4. Vítězný šestý bod pak přidali Kokštein s Bíbrem, a mohlo se slavit.

SK Liapor Witte – Climax Vsetín 6:4. Zápasy: Vanke, Dan Putík – Kurka, Tomek 10:4, 10:7; Kokštein, Bíbr – Chalupa, Plachý 10:7, 5:10, 7:10; Vanke, Matěj Medek, Hron – Kurka, Plachý, Tomek 10:9, 10:8; bratři Putíkové, Bíbr – Chalupa, Gargulák, Majštiník 10:5, 5:10, 6:10; Jirka Putík, Hron – Patrik Perun, Majštiník 8:10, 9:10; Hron – Plachý 10:5, 10:6; Vanke, Matěj Medek, Hron – Chalupa, Gargulák, Majštiník 7:10. 10:7, 10:8; bratři Putíkové, Bíbr – Kurka, Plachý, Tomek 10:7, 7:10, 7:10; Vanke, Dan Putík – Chalupa, Plachý 10:9, 9:10, 10:7; Kokštein, Bíbr – Kurka, Tomek 10:8, 10:8. (lht)

Hokejisté Energie Karlovy Vary zahájili letní přípravu
Hokejisté Karlových Varů zahájili letní přípravu, i s Jakubem Flekem