Trojice SK Liapor Witte v sestavě Jan Vanke, Tomáš Bíbr a Libor Chytra v sobotu vyhrála závěrečný turnaj evropské pohárové série Czech Open 2011. V prestižním klání nejlepších nohejbalistů planety, které se hrálo v Košicích podle loni schválených mezinárodních pravidel na jeden dopad, porazili v semifinále úřadující mistry republiky z Benešova a ve finále loňské šampiony z Modřic.

„Finále s Modřicemi bylo poměrně jasná záležitost, vyhráli jsme ve dvou setech. Daleko víc jsme se nadřeli v semifinále proti Šacungu,“ přiznal lídr karlovarské trojky Jan Vanke. „V první setu se nám nedařilo a prohráli jsme 8:11 a nedařilo se nám ani ve druhém, když jsme prohrávali 3:7 a 4:8. Ale pak se to zlomilo, otočili jsme na 12:10 a ve třetím už jsme tahali za delší konec provazu až do vítězných 11:9,“ přiblížil nejtěžší duel turnaje karlovarský kapitán.

Konečné výsledky: 1. SK Liapor Witte Karlovy Vary (Vanke, Bíbr, Chytra), 2. Sokol Modřice (Kop, Pachman, Rosenberk, ve finále 11:7, 11:8), 3. DPMK Košice (Doubrava, bratři Perunové, Stupák), 4. Šacung Benešov (Kalas, Ešner, Makara, Štěpař).