Už samotný vstup do zápasu měli karlovarští nohejbalisté parádní, když šli rychle do vedení 4:0, aby se ve druhé půli duelu málem o dobře rozehraný duel strachovali.

Vítězný bod nakonec zařídili Liaporu mladíci Tolar s Hokrem, když za stavu 5:4 porazili první čakovickou dvojku Zdeňka Kalouse s Tomášem Chadimem.

„Od začátku jsme chtěli hrát hodně aktivně a dostat soupeře pod tlak, což se nám povedlo, a rychle a až nečekaně jsme šli do vedení 4:0. Pomohlo k tomu hlavně nasazení Lukáše Tolara a Filipa Hokra do druhé dvojky, kterou kluci zvládli parádně,“ neskrýval radost nad skvělým úvodem utkání trenér Liaporu Petr Tolar.

Štěpán Černý, záložník FC Slavia Karlovy Vary.
První start, první gól. Raději jsem se neptal, kolik to bude stát, říká Černý

Jeho svěřenci pak i přes drobná zaváhání zvládli i zbytek duelu. „Soupeř se pak sice dostal zpět do zápasu, v nepárové části mu to usnadnily hlavně naše vložená dvojice a smolná porážka Karla Hrona v singlu, ale výhru už jsme si vzít nenechali. Jistotu bodu získala naše elitní trojka, kde dominoval Honza Vanke na bloku a stále se lepšící Lukáš Tolar, a když naše druhá trojice ani první dvojka nabízený mečbol nevyužily a hosté se už už těšili z naděje na zisk bodu, tak se toho chopili v zápase posledních dvojic opět naši mladíci a zvládli to parádně,“ přiblížil dramatické chvíle a závěrem dodal:

„Vítězství jsme si určitě zasloužili, byli jsme lepší a Čakovice, podle mne alespoň, vytvořily až moc chyb v mezihře.“ Nohejbalisté z lázeňského města udrželi v extralize svou neporazitelnost, když si na účet připsali již pátou výhru v řadě za sebou, a v tabulce jim patří za deset získaných bodů druhá příčka za vedoucími Modřicemi, které taktéž ještě neztratily v soutěži ani bod, ale mají o jeden zápas odehráno více a Varáci na ně ztrácí dva body.

SK Liapor – Avia Čakovice 6:4. Zápasy: Vanke, Putík – Zdeněk Kalous, Tomáš Chadim (Souček) 10:7, 10:4; Hokr, Tolar – Jiří Kalous, Jakub Chadim 10:6, 10:8; Vanke, Tolar, Kokštein (Hron) – Zdeněk Kalous, Pachman, Vacek 10:8, 7:10, 10:8; Hokr, Bíbr, Putík (Jakub Medek) Jiří Kalous, Souček, Jakub Chadim (Cibulka) 10:8, 10:4; Jakub Medek, Bíbr (Hron) – Fík, Pachman 8:10, 5:10; Hron – Jiří Kalous 10:6, 9:10, 8:10; Vanke, Tolar, Kokštein – Jiří Kalous, Souček, Jakub Chadim (Cibulka) 10:4, 10:6; Jakub Medek, Bíbr, Putík (Matěj Medek) – 7:10, 8:10; Vanke, Putík – 10:7, 5:10, 6:10; Hokr, Tolar (Kokštein) – Zdeněk Kalous, Tomáš Chadim (Souček) 10:6, 10:7.