„Zápas byl opět naprosto vyrovnaný,“ říkal na úvod po utkání trenér Liaporu Jan Vanke. „Opravdu to bylo hodně o vůli a nastavení hlavy na zápas,“ upozorňoval, že výhra 6:3 se nerodila vůbec lehce. Vstup do zápasu Liaporu vyšel nad očekávání dobře.

„Úvodní dvojici jsme uhráli celkem přesvědčivě, ale ve druhé dvojce, ve které se představili bratři Jakub a Matěj Medkovy zaskočila soupeře,“ chválil si kouč Liaporu vedení 2:0 po úvodních dvojkách. „Zejména Matěj předváděl naprosto bezchybnou hru na útoku,“ těšilo Vankeho. Jenže ve trojkách se pro změnu dařilo hostům, kteří dokázali srovnat na 2:2. „Naopak se nám vůbec nepovedly trojice a po našem nekvalitním výkonu jsme nechali soupeře srovnat,“ poukazoval Vanke.

Následně skvěle vyšla karlovarským nohejbalistům střední pasáž zápasu, kdy urvali obě třísetové bitvy, a to jak v singlu, tak i dvojici, čím se Vary dostaly do trháku 4:2. „Když jsme pak vyhráli první odvetnou trojici posledním možným míčem, byla jistota bodu, kterou jsme chtěli potvrdit hned v odvetné trojici, ale soupeř se vzchopil a konec zápasu ještě ve třetím setu odvrátil,“ upozorňoval Vanke, že se soupeř i nepříznivý stav nevzdal.

„S Lukášem už jsme odvetnou dvojici ukončili náročný a naprosto vyrovnaný zápas. Za zmínku stojí i střídání Karla Bláhy, který stále prokazuje, že nepatří do starého železa a vždy se jeho sestava radovala z vítězství,“ chválil si trenér Liaporu výkon karlovarské legendy. „První letošní body zůstaly doma, za což jsem moc rád,“ doplnil Vanke k premiérovému tříbodovému zisku.

SK Liapor Karlovy Vary.SK Liapor Karlovy Vary.Zdroj: SK Liapor Karlovy Vary