Po těžce vydřené sobotní remíze 5:5 v téměř čtyřhodinovém maratonu na hřišti úřadujícího mistra v Modřicích a po nedělním triumfu v Čelákovicích se A mužstvo SK Liapor zaslouženě vyhřívá na prvním místě.

„V Modřicích nám vůbec nevyšel začátek utkání, až do stavu 4:1 pro domácí jsme předváděli strašně mdlý výkon a v některých pasážích naše hra neměla vůbec parametry extraligového nohejbalu,“ vracel se k bitvě s úřadujícími mistry pro webový server SK Liapor karlovarský trenér Petr Tolar.

Vítězové kategorie mladších žáků: 1. Ondra Kalán, 2. Kamil Hušek, 3. Matyáš Kornatovský.
Naděje SK Liapor kralují západočeskému nohejbalu

„Do hry nás vrátil výborný výkon Karla Hrona a podstatně lepší hra Vankeho sestavy v odvetách trojic. Po prohrané druhé, kde neměl svůj den Filip Hokr, měli domácí jistotu bodu, takže nám nezbývalo než vyhrát obě poslední dvojky, což se povedlo jak Vankemu s Putíkem, tak hlavně Tolarovi a velmi dobře hrajícímu Michalovi Kokšteinovi, který vystřídal Filipa Hokra,“ přiblížil další průběh zápasu s Modřicemi Tolar.

„Samozřejmě jsme rádi za bod z půdy mistra, ale kdybychom podali tak bojovný a koncentrovaný výkon jako před týdnem s Čakovicemi, mohli jsme brát oba,“ upozorňoval Tolar.

V neděli pak karlovarský výběr zamířil do Čelákovic, kde zvítězil 6:2. „Po úvodní části od stavu 2:2 jsme střední pasáž utkání zvládli excelentně. Následné odskočení na 2:4 pro nás bylo rozhodující a naše dvě trojice už po výkonu, jaký bych si představoval, dotáhly naše vítězství,“ pochvaloval si Tolar dvoubodový zisk Čelákovic.

Jakub Flek, útočník HC Energie Karlovy Vary.
Energetici Flek a Černoch budou spolu řádit na mistrovství světa

„Kdybych měl k víkendu něco dodat, tak bych pochválil Karla Hrona, jehož sobotní singl nás vrátil do hry, a nedělní vítězství v singlu bylo velmi důležité pro naše vítězství,“ připomněl Tolar hlavní postavu svého týmu v náročném víkendovém dvojutkání.

Liapor tak udržel svou neporazitelnost a v tabulce se drží s třináctibodovým ziskem na prvním místě. V sobotu 14. května však čeká nohejbalovou družinu Petra Tolara další velká výzva, a to výběr Šacungu Benešov, tedy poslední tým extraligové tabulky, který se představí od 14.00 hodin v areálu Doubí.

A bitva to bude hodně zajímavá, jelikož soupeř z Benešova nemá v lázeňském městě co ztratit, může jen získat.