Jedinečnou šanci rozhodnout už zítra o postupu do finále Witte Automotive extraligy mají nohejbalisté SK Liapor Witte Karlovy Vary. Potřebují k tomu jediné - v semifinálové odvetě na hřišti Šacungu vyhrát.

První kolo semifinále play off přineslo lázeňskému týmu nesmírně cenné vítězství, ale také neméně cenné poučení, že hrát se musí do posledního balonu. „Když se nám podařilo otočit nepříznivý stav ze začátku utkání 0:2 na 4:2, tak kdekdo věřil, že vítězství už nám spadne do klína samo. Šacung je ovšem velice kvalitní soupeř, který se jen tak nevzdává, a dokázal skóre utkání srovnat na 4:4. Velice pravděpodobně i díky tomu, že našim hráčům až příliš narostlo sebevědomí a už už se viděli jako vítězové,“ vrací se k prvnímu duelu se Šacungem vedoucí lázeňského týmu František Veselý.

Právě v tomhle okamžiku, kdy už i největší fandové karlovarského nohejbalu začali ztrácet optimismus, se ukázala síla mužstva. V samotném závěru, kdy vše viselo na nitce a rozhodnout měly poslední dva balony, předvedli Michal Kokštein s Kubou Medkem a střídajícím Liborem Chytrou, jak se hraje o vítězství. „Nakonec veškerá odpovědnost spadla na toho nejmladšího a nejméně zkušeného Jakuba Medka. Za stavu 8:8 ve třetím rozhodujícím setu zahrál Doubrava v závěru třetího setu za stavu 8:8 dvakrát za sebou těžké balony právě na Kubu v domnění, že tenhle mladíček to nemůže ustát, jenže on to ustál a vyhráli jsme,“ neskrýval radost z vydařeného konce František Veselý.

Výhra v prvním kole play off sice pro SK Liapor Witte představuje vyhranou bitvu, válka ale vyhraná zdaleka není. „Pravidla jsou daná, pro postup do finále musíme vyhrát dvakrát. Mohlo by to svádět k tomu, nechat teď Šacung doma hrát, co chce, a rozhodnout ve třetím utkání doma v Doubí. Samozřejmě tohle by byla velká chyba. Celý týden jsme velice důkladně trénovali a připravovali se na to, abychom rozhodli už teď. S chladnou hlavou a respektem k velice kvalitnímu a silnému soupeři, ale také s vědomím vlastní síly a hlavně s nezlomnou vůlí po vítězství,“ burcuje František Veselý.
Napomoci svému týmu k výhře a oslavit s ním postup mohou i fanoušci SK Liapor Witte, pro které vedení klubu pořádá zájezd do Benešova. „Máme objednaný autobus, hráčů i s realizačním týmem je patnáct, takže můžeme vzít s sebou třicítku lidí. Pojede se v sobotu ráno v 8.40 z Tašovic od Kapličky, další zastávka je v 8.45 v Doubí u mostu a v 9.00 je odjezd od benzinové stanice OMV u Chebského mostu. Zájemci si mohou místa rezervovat na telefonním čísle 777 216 003,“ nabízí atraktivní zájezd František Veselý.